Plugins - Google Analytics Dashboard for WP by ExactMetrics (formerly GADWP) - S - en to fi translation catalogue (247 entries)

en: %1$s was called <strong>incorrectly</strong>. %2$s %3$s
fi: %1$s kutsuttiin <strong>väärin</strong>. %2$s%3$s

en: %s Year | %s Years
fi[0]: %s Vuosi
fi[1]: %s Vuotta

en: %s the best conversion optimization toolkit to boost your subscribers and grow your sales.
fi: %s on paras analytiikkatyökalu tilaajien keräämiseen ja myynnin edistämiseen.

en: %s the most beginner friendly drag and drop form builder plugin for WordPress.
fi: %s on aloittelijaystävällinen WordPressin lisäosa lomakkeiden sunnitteluun raahaamalla ja pudottamalla.

en: %s with our guide to what you need to know.
fi: %s on oppaamme EU:n tietosuoja-asetuksen (GDPR) vaatimusten täyttämiseen.

en: %s with our quick start guide.
fi: %s pikaoppaamme turvin.

en: 404 Errors
fi: 404-virheet

en: 404 Errors Report
fi: 404-virheet raportti

en: 404 Page Title contains:
fi: 404-sivun otsikko sisältää:

en: A JavaScript Error is blocking plugin resources!
fi: JavaScript-virhe estää lisäosan resurssit!

en: AMP Container ID:
fi: AMP-säilön ID:

en: Access Code:
fi: Pääsykoodi:

en: Advanced Settings
fi: Lisäasetukset

en: Advanced Tracking
fi: Edistynyt seuranta

en: Affiliates Regex:
fi: Kumppaneiden suodatus (RegEx):

en: All errors reseted.
fi: Kaikki virheet nollattu.

en: All other domains/properties were removed.
fi: Kaikki muut tunnukset/omaisuudet poistettiin.

en: An admin should asign a default Google Analytics Profile.
fi: Pääkäyttäjän tulisi asettaa Google Analytics -oletusprofiili.

en: Anonymize stats:
fi: Anonymisoi tilastot:

en: Authorize Plugin
fi: Valtuuta lisäosa

en: Authors:
fi: Tekijät:

en: Automatic Updates
fi: Automaattiset päivitykset

en: Backend Settings
fi: Hallintapuolen asetukset

en: Basic Settings
fi: Yleiset asetukset

en: Bounce Rate
fi: Poistumisprosentti

en: Browser
fi: Selain

en: CAMPAIGN
fi: KAMPANJA

en: Categories:
fi: Kategoriat:

en: Channels
fi: Kanavat

en: Chart
fi: Kaavio

en: Chart & Totals
fi: Kaavio & Yhteismäärät

en: Cities from
fi: Kaupungit maasta

en: Clear Authorization
fi: Tyhjennä valtuutus

en: Clear Cache
fi: Tyhjennä välimuisti

en: Cleared Cache.
fi: Välimuisti tyhjennetty.

en: Client ID:
fi: Asiakas-ID:

en: Client Secret:
fi: Asiakkaan avain (Client Secret):

en: Code Placement:
fi: Koodin Sijoittelu:

en: Container ID:
fi: Säilön ID:

en: Cookie Customization
fi: Evästeiden räätälöinti

en: Cookie Domain:
fi: Evästeen verkkotunnus:

en: Cookie Expires:
fi: Eväste erääntyy:

en: Cookie Name:
fi: Evästeen nimi:

en: Count:
fi: Lukumäärä:

en: Countries
fi: Maat

en: Cross Domains:
fi: Verkkotunnusten välinen seuranta:

en: Cross-domain Tracking
fi: Verkkotunnusten välinen seuranta

en: Custom Definitions
fi: Omat ulottuvuudet

en: Custom Dimensions
fi: Mukautetut dimensiot

en: DIRECT
fi: SUORA

en: DOM is disabled or libxml PHP extension is missing. Contact your hosting provider. Automatic tracking of events for AMP pages is not possible.
fi: DOM on poissa käytöstä tai PHP-laajennus libxml puuttuu. Ota yhteyttä hosting-palveluntarjoajaasi. AMP-sivujen tapahtumien automaattinen seuranta ei onnistu.

en: DataLayer Variables
fi: DataLayer-muuttujat

en: Date
fi: Päiväys

en: Default URL:
fi: Oletus URL:

en: Devices
fi: Laitteet

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Display:
fi: Näytä:

en: Displays Google Analytics Reports and Real-Time Statistics in your Dashboard. Automatically inserts the tracking code in every page of your website.
fi: Näyttää Google Analytics -raportit ja reaaliaikaiset tilastot ohjausnäkymässäsi. Automaattisesti asentaa seurantakoodin jokaiselle sivustosi sivulle.

en: Downloads Regex:
fi: Latausten valintaehto (RegEx):

en: Ecommerce
fi: Verkkokauppa

en: Ecommerce Plugin
fi: Verkkokauppalisäosa

en: Ecommerce Tracking:
fi: Verkkokaupan seuranta:

en: Enhanced Ecommerce Plugin
fi: Tehostettu Verkkokauppalisäosa (Enhanced Ecommerce)

en: Error Details
fi: Virheen tiedot

en: Errors & Debug
fi: Virheet & Vianselvitys

en: Errors & Details
fi: Virheet & Tiedot

en: Events Tracking
fi: Tapahtumien seuranta

en: ExactMetrics would like to %1$scollect some information%2$s to better understand how our users use our plugin to better prioritize features and bugfixes.
fi: ExactMetrics haluaisi %1$skerätä hieman tietoa%2$s ymmärtääkseen paremmin miten käyttäjät käyttävät lisäosaamme ja priorisoidakseen ominaisuuksia ja virheiden korjaamista.

en: ExactMetrics would like to better understand how our users use our plugin so we can get a better understanding of which features and bugfixes to prioritize. %1$sCan we collect some %2$sinformation about our plugin usage?%3$s
fi: ExactMetrics haluaisi tietää tarkemmin miten käyttäjät lisäosaamme käyttävät, jotta ominaisuuksia ja vikakorjauksia voitaisiin priorisoida. %1$sSaammeko kerätä hieman %2$stietoja lisäosan käytöstä?%3$s

en: Exclude Tracking
fi: Älä seuraa

en: Exclude tracking for:
fi: Jätä seurannan ulkopuolelle:

en: Exit Rate
fi: Poistumisprosentti

en: F, Y
fi: F Y

en: Find out more!
fi: Lue lisää!

en: Frontend Settings
fi: Julkisen puolen asetukset

en: Further Reading
fi: Lisää luettavaa

en: Future Use
fi: Tuleva käyttö

en: GAPI Error:
fi: GAPI Virhe:

en: General Settings
fi: Yleiset asetukset

en: Get Access Code
fi: Pääsykoodi

en: Get ready for GDPR
fi: Huomioi tietosuoja-asetus (GDPR)

en: Get started
fi: Aloita

en: Give credits:
fi: Anna kunniaa tekijälle:

en: Google Analytics Backend Settings
fi: Google Analyticsin hallintapuolen asetukset

en: Google Analytics Dashboard
fi: Google Analytics -hallintapaneeli

en: Google Analytics Errors & Debugging
fi: Google Analytics Virheet & Vianselvitys

en: Google Analytics Frontend Settings
fi: Google Analyticsin julkisen puolen asetukset

en: Google Analytics Settings
fi: Google Analyticsin asetukset

en: Google Analytics Stats
fi: Google Analytics -tilastot

en: Google Analytics Tracking Code
fi: Google Analytics -seurantakoodi

en: HTML Body
fi: HTML Runko

en: HTML Head
fi: HTML Otsake

en: Hide Announcements
fi: Piilota Ilmoitukset

en: Hides plugin announcements and update details. This includes critical notices we use to inform about deprecations and important required configuration changes.
fi: Piilottaa lisäosan ilmoitukset ja päivitysten tiedot. Näihin lukeutuvat myös tärkeät ilmoitukset käytöstä poistuvista (deprecated) ominaisuuksista sekä tärkeistä asetusmuutoksista.

en: Hour
fi: Tunti

en: Integration
fi: Integraatio

en: Invalid response
fi: Kelvoton vastaus

en: KEYWORDS
fi: AVAINSANAT

en: Last %d Days
fi: Viimeiset %d päivää

en: Last Detected on %s.
fi: Viimeinen havainto: %s

en: Last Error:
fi: Viimeisin virhe:

en: Library conflicts between WordPress plugins
fi: Kirjasto-konflikteja WordPressin lisäosien välillä

en: Loading the required libraries. If this results in a blank screen or a fatal error, try this solution:
fi: Ladataan vaadittuja kirjastoja. Jos lopputuloksena on tyhjä ruutu tai virhetilanne, kokeile tätä ratkaisua:

en: Location
fi: Sijainti

en: Location Settings
fi: Sijaintiasetukset

en: Lock Selection
fi: Lukitse valinta

en: Main Variables
fi: Päämuuttujat

en: Maps API Key:
fi: Kartat API-avain:

en: Maximum number of pages to display on real-time tab:
fi: Kuinka monta sivua näytetään maksimissaan reaaliaikainen-välilehdellä:

en: Mobile Brand
fi: Puhelinmerkki

en: NEW
fi: UUSI

en: Network Setup
fi: Verkoston asetukset

en: No Data
fi: Ei dataa

en: No thanks
fi: Ei kiitos

en: None
fi: Ei mitään

en: Once Weekly
fi: Kerran viikossa

en: One
fi: Yksi

en: Operating System
fi: Käyttöjärjestelmät

en: Optimize
fi: Optimoi

en: Organic
fi: Maksuttomia hakuja

en: Organic Search
fi: Maksuton haku

en: Organic Searches
fi: Orgaanisia hakuja

en: Other
fi: Muut

en: Page Load Time
fi: Sivun latausaika

en: Page Views
fi: Sivun katselut

en: Pages
fi: Sivut

en: Pages/Session
fi: Sivut/Istunto

en: Period:
fi: Jakso:

en: Permissions
fi: Oikeudet

en: Plugin Authorization
fi: Lisäosan valtuutus

en: Plugin Configuration
fi: Lisäosan konfigurointi

en: Plugin Settings
fi: Lisäosan asetukset

en: Plugin authorization succeeded.
fi: Lisäosan valtuutus onnistunut

en: Precision:
fi: Tarkkuus:

en: Properties refreshed.
fi: Ominaisuudet päivitetty.

en: Properties/Views Settings
fi: Ominaisuudet/Katselut -asetukset

en: Property not found
fi: Ominaisuutta ei löytynyt

en: Publication Month:
fi: Julkaisukuukausi

en: Publication Year:
fi: Julkaisuvuosi:

en: REFERRALS
fi: VIITTAUKSET

en: Real-Time
fi: Reaaliaikainen

en: Real-Time Settings
fi: Reaaliaikainen -asetukset

en: Recommended Plugins
fi: Suositellut lisäosat

en: Referrers
fi: Viittaukset

en: Refresh Properties
fi: Päivitä ominaisuudet

en: Report & Reset Errors
fi: Raportoi & nollaa virheet

en: SOCIAL
fi: SOME

en: Sampled Data
fi: Näytteistetty data

en: Save Access Code
fi: Tallenna pääsykoodi

en: Save Changes
fi: Tallenna muutokset

en: Screen Resolution
fi: Näytön resoluutio

en: Search Engines
fi: Hakukoneet

en: Searches
fi: Haut

en: Select Domain
fi: Valitse verkkotunnus

en: Select View:
fi: Valitse näkymä:

en: Session Duration
fi: Istunnon kesto

en: Sessions
fi: Istunnot

en: Sessions ratio: %s.
fi: Istuntojen suhde: %s.

en: Sessions:
fi: Istunnot:

en: Settings
fi: Asetukset

en: Settings saved.
fi: Asetukset tallennettu.

en: Setup Tutorial & Demo
fi: Asennusopas ja -demo.

en: Show stats to:
fi: Näytä tilastot:

en: Social Networks
fi: Sosiaaliset verkostot

en: Something went wrong while retrieving property data. You need to create and properly configure a Google Analytics account:
fi: Jotain meni pieleen noudettaessa omaisuuden tietoja. Sinun täytyy luoda ja konfiguroida Google Analytics -tili:

en: Something went wrong, check %1$s or %2$s.
fi: Jokin meni pieleen, tarkista %1$s tai %2$s.

en: Source:
fi: Lähde:

en: Speed Sample Rate:
fi: Näytteenottotaajuus (nopeus)

en: Stats for:
fi: Tilastojen ajanjakso:

en: System
fi: Järjestelmä

en: System Information
fi: Tietoja järjestelmästä

en: Tag Manager
fi: Asiasanahallinta

en: Tags:
fi: Tagit:

en: Target Geo Map to country:
fi: Kohdista Geo-kartta maahan:

en: Technology
fi: Teknologia

en: The access code is <strong>not</strong> your <strong>Tracking ID</strong> (UA-XXXXX-X) <strong>nor</strong> your <strong>email address</strong>!
fi: Pääsykoodi <strong>ei ole</strong> <strong>Seurantatunnuksesi (Tracking ID)</strong> (UA-XXXXX-X) <strong>eikä</strong> <strong>sähköpostiosoitteesi</strong>!

en: The report was based on %s of sessions.
fi: Raportti perustui %s istuntoon.

en: Theme Color:
fi: Teeman väri:

en: This is not allowed, read the documentation!
fi: Tämä ei ole sallittua, lue dokumentaatio!

en: This message was added in version %s.
fi: Tämä viesti lisättiin versiossa %s.

en: This method is deprecated, read the documentation!
fi: Tätä metodia ei enää suositella, lue dokumentaatio!

en: This plugin needs an authorization:
fi: Tämä lisäosa tarvitsee valtuutuksen:

en: This report is unavailable
fi: Tämä raportti ei ole saatavilla

en: Three
fi: Kolme

en: Time Zone:
fi: Aikavyöhyke:

en: Time on Page
fi: Aika sivulla

en: Title:
fi: Otsikko:

en: Today
fi: Tänään

en: Token Reseted and Revoked.
fi: Tunnus (token) palautettu ja peruutettu.

en: Totals
fi: Kokonaismäärät

en: Tracking Code
fi: Seurantakoodi

en: Tracking ID:
fi: Seurantatunnus:

en: Tracking Settings
fi: Seuranta-asetukset

en: Tracking Type:
fi: Seurantatapa:

en: Traffic
fi: Liikennetiedot

en: Traffic Mediums
fi: Liikenteen lähteet

en: Type
fi: Laji

en: Unique Page Views
fi: Uniikit sivun katselut

en: Unique Views
fi: Uniikkeja katseluja

en: Usage Tracking
fi: Käytön seuranta

en: Use the red link (see below) to generate and get your access code! You need to generate a new code each time you authorize!
fi: Käytä punaista linkkiä (alla) luodaksesi ja saadaksesi pääsykoodin! Jokaisella valtuutuskerralla (authorization) pitää luoda uusi koodi!

en: Use the red link to get your access code! You need to generate a new one each time you authorize!
fi: Seuraa punaista linkkiä saadaksesi pääsykoodin! Joka valtuutuskerralla pitää luoda uusi.

en: Use this link to get your <strong>one-time-use</strong> access code:
fi: Hae tästä linkistä <strong>kertakäyttöinen</strong> pääsykoodi:

en: User Sample Rate:
fi: Näytteenottotaajuus (havainnointitiheys)

en: User Type:
fi: Kävijätyyppi:

en: Users
fi: Käyttäjät

en: View Name:
fi: Näytä nimi:

en: Visitor Type
fi: Kävijätyyppi

en: Will display your google analytics stats in a widget
fi: Näyttää Google Analytics -tilastosi vimpaimessa

en: Yes, I'd like to help out
fi: Kyllä, autan mielelläni.

en: Yesterday
fi: Eilen

en: You can only use the access code <strong>once</strong>, please generate a <strong>new access code</strong> using the red link
fi: Voit luoda pääsykoodin vain <strong>kerran</strong>. Ole hyvä ja luo <strong>uusi pääsykoodi</strong> seuraamalla punaista linkkiä

en: You can only use the access code <strong>once</strong>, please generate a <strong>new access</strong> code following the instructions!
fi: Pääsykoodia voi käyttää vain <strong>kerran</strong>. Ole hyvä ja luo <strong>uusi pääsykoodi</strong> seuraten ohjeita!

en: You don’t have permission to do this.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia tämän tekemiseen.

en: You need to create a %1$s and watch this %2$s before proceeding to authorization.
fi: Sinun on luotava %1$s ja katsottava %2$s ennen valtuutusta.

en: Your feedback and review are both important, %s!
fi: Sinun palautteesi ja arviosi ovat molemmat tärkeitä, %s!

en: anonymize IPs while tracking
fi: Anonymisoi IP-osoitteet seurattaessa

en: authorize the plugin
fi: valtuuta lisäosa

en: automatic updates for minor versions (security and maintenance releases only)
fi: automaattiset päivitykset pienemmille versiolle (vain turvallisuus- ja ylläpitopäivitykset)

en: developer mode (requires advanced API knowledge)
fi: kehittäjämoodi (vaatii edistynyttä API-tuntemusta)

en: enable Force SSL
fi: ota käyttöön Pakotettu SSL

en: enable Google AMP Client Id API
fi: ota käyttöön Google AMP Client Id API

en: enable Optimize tracking
fi: ota käyttöön Seurannan Optimointi

en: enable Page Hiding support
fi: ota käyttöön tuki sivun piilotukselle (Page Hiding)

en: enable Real-Time report (requires access to Real-Time Reporting API)
fi: ota käyttöön reaaliaikainen raportointi (vaatii pääsyn reaaliaikaraportoinnin sovellusohjelmointirajapintaan, Real-Time Reporting API)

en: enable Switch View functionality
fi: ota käyttöön Vaihda näkymää -toiminnallisuus

en: enable cross domain tracking
fi: ota käyttöön verkkotunnusten välinen seuranta

en: enable remarketing, demographics and interests reports
fi: ota käyttöön uudelleenmarkkinointi- ja demografiset tiedot sekä kiinnostuksen kohteet

en: enable reports on Posts List and Pages List
fi: Ota raportit käyttöön artikkeli- ja sivulistoilla

en: enable support for user opt-out
fi: salli kävijöiden kieltäytyä seurannasta.

en: enable the main Dashboard Widget
fi: Ota ohjausnäkymän vimpain käyttöön

en: enable tracking for Accelerated Mobile Pages (AMP)
fi: ota käyttöön Accelerated Mobile Pages (AMP) -seuranta

en: enable web page reports on frontend
fi: Ota verkkosivu-raportit käyttöön julkisella puolella.

en: exclude Super Admin tracking for the entire network
fi: Älä seuraa sivuston järjestelmänvalvojaa koko verkostossa

en: exclude tracking for users sending Do Not Track header
fi: älä seuraa käyttäjiä jotka lähettävät Älä Seuraa (Do Not Track) -pyynnön.

en: free analytics account
fi: ilmainen analytiikkatili

en: generated by
fi: luotu käyttäen

en: rate this plugin
fi: Arvostele tämä lisäosa

en: report generated by
fi: raporti luotu käyttäen

en: seconds
fi: sekuntia

en: track affiliate links
fi: seuraa seurantalinkkejä (affiliate link)

en: track downloads, mailto, telephone and outbound links
fi: seuraa latauksia, mailto-linkkejä (sähköpostin lähetys), puheluita ja linkkejä muualle

en: track form submit actions
fi: seuraa lomakkeiden lähetyksiä

en: track page scrolling depth
fi: seuraa sivun vierityssyvyyttä

en: use a single Google Analytics account for the entire network
fi: Käytä yhtä Google Analytics -tiliä koko verkostolle

en: use global site tag gtag.js (not recommended)
fi: käytä yleistä sivustotagia gtag.js (ei suositella)

en: video tutorial
fi: opetusvideo
