Plugins - Redirection - Stable (latest release) - en to fi translation catalogue (138 entries)

en: Are you sure you want to delete everything?
fi: Haluatko varmasti poistaa kaikki?

en: Advanced Settings
fi: Edistyneet asetukset

note: Description of the plugin/theme
en: Manage all your 301 redirects and monitor 404 errors
fi: Hallitse 301-uudelleenohjauksia ja seuraa 404-virheitä

en: Full details of producing a translation can be found in this <a href="http://urbangiraffe.com/articles/translating-wordpress-themes-and-plugins/">guide to translating WordPress plugins</a>.
fi: Lisää tietoa käännöksen luomisesta löydät tästä <a href="http://urbangiraffe.com/articles/translating-wordpress-themes-and-plugins/">ohjeesta, joka kertoo WordPress-lisäosien kääntämisestä.</a>.

en: If you're multi-lingual then you may want to consider donating a translation:
fi: Jos olet monikielinen, voit harkita käännöksen lahjoittamista:

en: Translations
fi: Käännökset

en: Commercial<br/>Donation
fi: Kaupallinen<br/>lahjoitus

en: Individual<br/>Donation
fi: Yksityishenkilön<br/>lahjoitus

en: If you are using this plugin in a commercial setup, or feel that it's been particularly useful, then you may want to consider a <strong>commercial donation</strong>.
fi: Mikäli käytät lisäosaa kaupallisella sivustolla tai koet sen olevan erityisen hyödyllinen, <strong>kaupallinen lahjoitus</strong> voisi olla paikallaan.

en: Please note that a donation is just a donation - it is not a payment for support. I am not a business, this is not a product, and I'm afraid I cannot provide paid support
fi: Huomioithan, että lahjoitus on vain lahjoitus - se ei ole maksu tuesta. Tämä ei ole kaupallinen tuote, enkä pysty tarjoamaan maksullista tukea

en: This will act as an incentive for me to carry on developing. You get some useful software and I get to carry on making it.  Everybody wins.
fi: Se toimii motivaattorina lisäosan kehittämiseen. Saat hyödyllisen lisäosan ja minä voin jatkaa sen kehittämistä. Kaikki voittavat.

en: Redirection is free to use - life is wonderful and lovely!  However, it has required a great deal of time and effort to develop and if it has been useful you can help support this development by <strong>making a small donation</strong>.
fi: Redirection-lisäosan käyttö on ilmaista - elämä on ihanaa ja ihmeellistä! Lisäosan kehittäminen on kuitenkin vaatinut paljon aikaa ja vaivaa. Jos koet, että Redirection on hyödyllinen, voit tukea sen kehitystä <strong>tekemällä pienen lahjoituksen</strong>.

en: Redirection Support
fi: Redirection-tuki

en: Support
fi: Tuki

en: 404s
fi: 404:t

en: 404s from %s
fi: 404:t osoitteesta %s

en: Log
fi: Loki

en: Selecting this option will delete all redirections, all logs, and any options associated with the Redirection plugin.  Make sure this is what you want to do.
fi: Valitsemalla tämän poistat kaikki uudelleenohjaukset, lokit ja kaikki asetukset, jotka liittyvät Redirection-lisäosaan. Varmista, haluatko varmasti tehdä sen.

en: Delete Redirection
fi: Poista Redirection-lisäosa

en: Upload
fi: Siirrä palvelimelle

en: Import into
fi: Tuo

en: Here you can import redirections from an existing <code>.htaccess</code> file, or a CSV file.
fi: Täällä voit tuoda uudelleenohjauksia olemassaolevasta <code>.htaccess</code>- tai CSV-tiedostosta.

en: Import
fi: Tuonti

en: Update
fi: Päivitä

en: This will be used to auto-generate a URL if no URL is given.  You can use the special tags <code>$dec$</code> or <code>$hex$</code> to have a unique ID inserted (either decimal or hex)
fi: Luo URL-osoitteen automaattisesti, jos sitä ei ole määritelty. Voit käyttää erityistageja <code>$dec$</code> tai <code>$hex$</code> lisätäksesi uniikin ID-numeron (joko desimaali tai heksadesimaali)

en: Auto-generate URL
fi: Luo URL automaattisesti

en: A unique token allowing feed readers access to Redirection log RSS (leave blank to auto-generate)
fi: Uniikki merkkijono (token), jonka avulla RSS-lukijat pääsevät Redirection-lokiin (jätä tyhjäksi, jos haluat että se luodaan automaattisesti)

en: Don't monitor
fi: Älä monitoroi

en: Monitor changes to posts
fi: Seuraa muutoksia sisällön osoitteissa

en: 404 Logs
fi: 404-lokit

en: (time to keep logs for)
fi: (aika lokien säilyttämiseen)

en: Redirect Logs
fi: Uudelleenohjausloki

en: I'm a nice person and I have helped support the author of this plugin
fi: Olen kiva typpi ja olen auttanut tukemalla lisäosan kehittäjää

en: Plugin Support
fi: Lisäosan tuki

en: Options
fi: Asetukset

en: Keep forever
fi: Säilytä ikuisesti

en: Two months
fi: Kaksi kuukautta

en: A month
fi: Kuukausi

en: A week
fi: Viikko

en: A day
fi: Päivä

en: No logs
fi: Ei lokeja

en: Modules
fi: Moduulit

en: Export To CSV
fi: Vie CSV-tiedostona

en: Delete All
fi: Poista kaikki

en: These apply to the current search term, if any, otherwise all logs.
fi: Näitä käytetään nykyiseen hakutermiin, jos se on asetettu, tai kaikkiin lokeihin.

en: Log Management
fi: Lokihallinta

en: Redirection Log
fi: Uudelleenohjausloki

en: optional
fi: valinnainen

en: Description
fi: Kuvaus

en: Add
fi: Lisää

en: Use groups to organise your redirects. Groups are assigned to a module, which affects how the redirects in that group work. If you are unsure then stick to the WordPress module.
fi: Käytä ryhmiä uudelleenohjauksiesi organisoimiseen. Ryhmät on asetettu moduuleille, mikä vaikuttaa kuinka sen ryhmän uudelleenohjaukset toimivat. Jos olet epävarma, pysyttele WordPress-moduulissa.

en: Add Group
fi: Lisää Ryhmä

en: Search
fi: Haku

en: Groups
fi: Ryhmät

en: Save
fi: Tallenna

en: Add Redirection
fi: Lisää uudelleenohjaus

en: Group
fi: Ryhmä

en: Regular expression
fi: Säännöllinen lauseke (regex)

en: Action
fi: Toiminto

en: Match
fi: Vertaa

en: Your redirection has been added.
fi: Uudelleenohjaus lisätty.

en: Add new redirection
fi: Lisää uusi uudelleenohjaus

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Download
fi: Lataa

en: Invalid module
fi: Epäkelpo moduuli

en: Sorry, but your redirection was not created
fi: Pahoittelut. Uudelleenohjausta ei luotu

en: Unable to perform action
fi: Toimintoa ei voida suorittaa

en: Please specify a group name
fi: Anna ryhmälle nimi

en: Your group was added successfully
fi: Ryhmä lisätty onnistuneesti

en: Your logs have been deleted
fi: Lokit poistettu

en: No items were imported
fi: Yhtään merkintää ei tuotu

en: %d redirection was successfully imported | %d redirections were successfully imported
fi[0]: %d uudelleenohjaus tuotiin onnistuneesti
fi[1]: %d uudelleenohjausta tuotiin onnistuneesti

en: Redirection data has been deleted and the plugin disabled
fi: Redirectionin data on poistettu ja lisäosa on poistettu käytöstä

en: Your options were updated
fi: Asetukset päivitetty

note: #-#-#-#-#  tmp-redirection.pot (Redirection 2.5)  #-#-#-#-# Plugin Name of the plugin/theme
en: Redirection
fi: Uudelleenohjaus

en: Sorry, unable to do that. Please try refreshing the page.
fi: Pahoittelut, jokin meni vikaan. Kokeile ladata tämä sivu uudestaan.

en: Log entries
fi: Lokitapahtumat

en: Settings
fi: Asetukset

en: WordPress-powered redirects. This requires no further configuration, and you can track hits.
fi: WordPressin tekemät uudelleenohjaukset. Tämä ei vaadi enempää konfigurointia ja voit tutkia käyttömääriä.

en: For use with Nginx server. Requires manual configuration. The redirect happens without loading WordPress. No tracking of hits. This is an experimental module.
fi: Käytettäväksi Nginx-palvelimille. Vaatii manuaalisen asennuksen. Uudelleenohjaus tapahtuu lataamatta WordPressiä. Käyttömääriä ei seurata. Tämä on kokeellinen moduuli.

en: Uses Apache <code>.htaccess</code> files. Requires further configuration. The redirect happens without loading WordPress. No tracking of hits.
fi: Käyttää Apachen <code>.htaccess</code>-tiedostoja. Tarvitsee lisäasetuksia. Uudelleenohjaus tapahtuu lataamatta WordPressiä. Käyttömääriä ei seurata.

en: <code>.htaccess</code> saved to %s
fi: <code>.htaccess</code> tallennettu kohteeseen %s

en: Automatically remove or add www to your site.
fi: Lisää tai poista www automaattisesti sivustollesi.

en: Add WWW (www.%s)
fi: Lisää WWW (www.%s)

en: Remove WWW (%s)
fi: Poista WWW (%s)

en: Default server
fi: Oletuspalvelin

en: Canonical URL
fi: Kanoninen URL

en: WordPress is installed in: <code>%s</code>
fi: WordPress on asennettu: <code>%s</code>

en: If you want Redirection to automatically update your <code>.htaccess</code> file then enter the full path and filename here. You can also download the file and update it manually.
fi: Jos haluat Redirection-lisäosan automaattisesti päivittävän <code>.htaccess</code>-tiedostoa, syötä koko tiedostopolku ja tiedostonimi tähän. Voit myös ladata tiedoston ja korvata sen itse.

en: .htaccess Location
fi: .htaccess-tiedoston sijainti

en: Cannot write to chosen location - check path and permissions.
fi: Valitsemaasi sijaintiin ei voida kirjoittaa - tarkista polku ja oikeudet.

en: Do nothing
fi: Älä tee mitään

en: Error (404)
fi: Virhe (404)

en: Pass-through
fi: Läpikulku

en: Redirect to random post
fi: Uudelleenohjaus satunnaiseen artikkeliin

en: Redirect to URL
fi: Uudelleenohjaa osoitteeseen

en: Unable to add new redirect - delete Redirection from the options page and re-install
fi: Uutta uudelleenohjausta ei voitu tehdä - poista Redirection asetuksista ja asenna uudestaan

en: Invalid source URL when creating redirect for given match type
fi: Lähdeosoite ei kelpaa tälle vertailutyypille

en: Invalid group when creating redirect
fi: Epäkelpo ryhmä uudelleenohjausta luotaessa

en: You can only redirect from a relative URL (<code>%s</code>) on this domain (<code>%s</code>).
fi: Voit tehdä uudelleenohjauksia ainoastaan relatiivisista URL-osoittesta (<code>%s</code>) tällä domainilla (<code>%s</code>).

en: Source and target URL must be different
fi: Lähde- ja kohdeosoitteiden tulee erota toisistaan

en: Configure
fi: Konfiguroi

en: Show only this IP
fi: Näytä vain Tämä IP

en: Source URL
fi: Lähde-URL

en: Date
fi: Päiväys

en: Add redirect
fi: Lisää uudelleenohjaus

en: All modules
fi: Kaikki moduulit

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: View Redirects
fi: Näytä uudelleenohjaukset

en: Module
fi: Moduuli

en: Redirects
fi: Uudelleenohjaukset

en: Name
fi: Nimi

en: Filter
fi: Suodata

en: No group filter
fi: Ei ryhmäsuodatinta

en: Reset Hits
fi: Nollaa osumat

en: Enable
fi: Käytä

en: Disable
fi: Poista käytöstä

en: Delete
fi: Poista

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Last Access
fi: Käytetty viimeksi

en: Hits
fi: Osumat

en: Type
fi: Laji

en: Modified Posts
fi: Muokatut artikkelit

en: Redirections
fi: Uudelleenohjaukset

en: The visitor will be redirected from the source URL if the user agent matches.  You can specify a <em>matched</em> target URL as the address to send visitors if they do match, and <em>not matched</em> if they don't match.  Leaving a URL blank means that the visitor is not redirected. <strong>All matches are performed as regular expressions</strong>.
fi: Kävijä ohjataan lähtöosoitteesta jos user agent täsmää. Voit syöttää <em>verrattavan</em> kohdeosoitteen paikaksi, jonne halutut kävijät uudelleenohjataan sekä niille, joiden osoite <em>ei täsmää</em>. Jos jätät URL-osoitteen tyhjäksi, kävijää ei ohjata. <strong>Kaikki vertailu tehdään säännönmukaisilla lauseilla (regex)</strong>.

en: User Agent
fi: Selain

en: URL and user agent
fi: URL ja user agent

en: Target URL
fi: Kohde-URL

en: URL only
fi: Vain URL

en: Not matched
fi: Ei-täsmäävät

en: Matched
fi: Täsmäävät

en: The visitor will be redirected from the source URL if the referrer matches.  You can specify a <em>matched</em> target URL as the address to send visitors if they do match, and <em>not matched</em> if they don't match.  Leaving a URL blank means that the visitor is not redirected.
fi: Kävijä uudelleenohjataan lähtöosoitteesta jos referrer-tieto täsmää. Voit syöttää <em>täsmääville</em> kohdeosoitteen ja <em>muille</em> oman osoitteen. Jos jätät URL-osoitteen tyhjäksi, kävijää ei uudelleenohjata.

en: HTTP Code
fi: HTTP-koodi

en: URL and referrer
fi: URL ja referrer

en: Logged Out
fi: Kirjautumaton

en: Logged In
fi: Kirjautunut

en: The target URL will be chosen from one of the following URLs, depending if the user is logged in or out.  Leaving a URL blank means that the user is not redirected.
fi: Kohdeosoite valitaan seuraavista osoitteista riippuen onko käyttäjä kirjautunut sisään. Jos jätät URL-osoitteen tyhjäksi, käyttäjää ei uudelleenohjata.

en: URL and login status
fi: URL ja kirjautumistila
