Plugins - Page Builder by SiteOrigin - Stable (latest release) - en to fi translation catalogue (259 entries)

en: %d hour
fi: %d tunti

en: %d hours
fi: %d tuntia

en: %d minute
fi: %d minuutti

en: %d minutes
fi: %d minuuttia

en: %d second
fi: %d sekunti

en: %d seconds
fi: %d sekuntia

en: %s Style
fi: %s tyyli

en: %s before
fi: %s aikaisemmin

en: A Call to Action block
fi: Kutsu toimintaa -palikka

en: A basic slider widget.
fi: Yksinkertainen kuvaesitysvimpain

en: A complete SiteOrigin Page Builder layout as a widget.
fi: Täydellinen SiteOrigin Page Builder -sivutaitto vimpaimena.

en: A drag and drop, responsive page builder that simplifies building your website.
fi: Vedä ja pudota -menetelmää hyödyntävä, mukautuva Page Builder, joka yksinkertaistaa verkkosivusi rakentamista.

en: A rich text editor
fi: Monipuolinen tekstimuokkain

en: A self hosted video player.
fi: Itse ylläpidetty videosoitin.

en: A simple button
fi: Yksinkertainen painike

en: Add New Widget %s
fi: Lisää uusi vimpain %s

en: Add Row
fi: Lisää rivi

en: Add Widget
fi: Lisää vimpain

en: Add Widget Below
fi: Lisää vimpain alle

en: Additional
fi: Lisä

en: Additional Arguments
fi: Lisäargumentit

en: Additional query arguments. See 1{query_posts}.
fi: Lisäkyselyargumentit. Katso 1{query_posts}.

en: All Widgets
fi: Kaikki vimpaimet

en: An image that animates in when it enters the screen.
fi: Kuva joka liikkuu, kun se tulee näytölle.

en: An image that displays before the video starts playing.
fi: Kuva, joka näytetään ennen kuin video alkaa pyöriä.

en: Animated Image (PB)
fi: Animoitu kuva (PB)

en: Animation
fi: Animaatio

en: Are you sure?
fi: Oletko varma?

en: Ascending
fi: Nouseva

en: Attachment Page
fi: Liitesivu

en: Attributes
fi: Attribuutit

en: Author
fi: Tekijä

en: Auto Play Video
fi: Automaattinen videon toisto

en: Background Color
fi: Taustan väri

en: Background Image
fi: Taustakuva

en: Background Image Display
fi: Taustakuvan näyttö

en: Border Color
fi: Reunaväri

en: Bottom Margin
fi: Alamarginaali

en: Button
fi: Painike

en: Button (PB)
fi: Painike (PB)

en: Button Alignment
fi: Painikkeiden kohdistaminen

en: Button Text
fi: Painikkeen teksti

en: Button URL
fi: Painikkeen verkko-osoite

en: Call To Action (PB)
fi: Kutsu toimintaan (PB)

en: Center
fi: Keskitys

en: Centered, with original size
fi: Keskitetty, alkuperäinen koko

en: Choose images from your media library.
fi: Valitse kuvat mediakirjastostasi.

en: Clone: %s
fi: Kopioi: %s

en: Close
fi: Sulje

en: Column
fi: Sarake

en: Columns
fi: Sarakkeet

en: Comma separated attachment IDs. Defaults to all current page's attachments.
fi: Pilkulla erotetut liitetiedostojen tunnisteet. Pätee oletuksena kaikkiin nykyisen sivun liitteisiin.

en: Comment Count
fi: Kommenttien lukumäärä

en: Content
fi: Sisältö

en: Converted to editor
fi: Muunnettu muokkaimeen

en: Copy Content
fi: Kopioi sisältö

en: Copy content from Page Builder to post content.
fi: Kopio sisältö Page Builderista artikkeliin/sivulle.

en: Cover
fi: Peitä

en: Current
fi: Nykyinen

en: Custom Home Page
fi: Mukautettu etusivu

en: Custom Home Page Builder
fi: Kustomoitu kotisivurakentaja

en: Date
fi: Päiväys

en: Default
fi: Oletus

en: Default spacing between columns in each row.
fi: Sarakkeiden välinen oletusvälistys jokaisella rivillä.

en: Delete
fi: Poista

en: Delete Row
fi: Poista rivi

en: Descending
fi: Laskeva

en: Design
fi: Suunnitelu

en: Destination URL
fi: Kohteen verkko-osoite (URL)

en: Display Content
fi: Näytä sisältö

en: Display site features as a collection of icons.
fi: Näytä sivutoiminnot kuvakekokoelmana

en: Display your posts as a carousel.
fi: Näytä artikkelisi karusellissa.

en: Displays a bullet list of elements
fi: Näyttää luettelon elementeistä

en: Displays a bullet list of points
fi: Näytää luettelon kohdista.

en: Displays a gallery.
fi: Näyttää gallerian.

en: Displays a post loop.
fi: Näyttää artikkelisilmukan.

en: Displays a simple image.
fi: Näyttää yksinkertaisen kuvan.

en: Displays content from the current post.
fi: Näyttää nykyisen artikkelin sisällön.

en: Do you want to browse the Prebuilt Layouts directory?
fi: Haluatko selata esirakennettujen ulkoasujen tiedostoa?

en: Done
fi: Valmis

en: Download Layout
fi: Tallenna ulkoasu tietokoneellesi

en: Drop import file here
fi: Pudota tuotava tiedosto tähän

en: Duplicate
fi: Monista

en: Duplicate Row
fi: Monista rivi

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Edit Home Page
fi: Muokkaa kotisivua

en: Edit Row
fi: Muokkaa riviä

en: Embedded Video (PB)
fi: Upotettu video (PB)

en: Embeds a video.
fi: Upottaa videon.

en: Enable
fi: Käytä

en: Enable more widgets in the 1{Widgets Bundle settings}.
fi: Ota käyttöön lisää vimpaimia 1{vimpainnippuasetuksissa}.

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Error uploading or importing file.
fi: Virhe ladattaessa tai tuotaessa tiedostoa.

en: Exclude Sticky
fi: Sisällytä pysyvät

en: Fade In
fi: Häivytä

en: Feature List
fi: Kohokohtaluettelo

en: Featured Image
fi: Artikkelikuva

en: Features Text
fi: Kohokohtien teksti

en: File
fi: Tiedosto

en: Font Color
fi: Fontin väri

en: Full
fi: Täysi

en: Full Width
fi: Täysi leveys

en: Full Width Container
fi: Täysileveä säiliö

en: Full Width Stretched
fi: Täysi leveys venytettynä

en: Gallery (PB)
fi: Galleria (PB)

en: Gallery Images
fi: Gallerian kuvat

en: Gallery Type
fi: Gallerian tyyppi

en: General
fi: Yleistä

en: Gutter
fi: Palstaväli

en: History
fi: Historia

en: Home Page
fi: Etusivu

en: Home page updated. 1{View page}.
fi: Etusivu päivitetty. 1{Näytä sivu}.

en: If the template supports it, cut posts and display the more link.
fi: Typistä artikkelit ja näytä lisää-linkki, jos sivupohja tukee sitä.

en: Ignore Sticky
fi: Sivuuta pysyvät

en: Image
fi: Kuva

en: Image (PB)
fi: Kuva (PB)

en: Image Size
fi: Kuvan koko

en: Image URL
fi: Kuvan URL

en: Import/Export
fi: Tuo/vie

en: Information Text
fi: Tietoteksti

en: Insert
fi: Lisää

en: Install Page Builder Plugin
fi: Asenna Page Builder -lisäosa

en: Install the 1{Widgets Bundle} to get extra widgets.
fi: Asenna 1{vimpainnippu} saadaksesi lisävimpaimia.

en: Installing %s
fi: Asentaa %s

en: Justify
fi: Tasaa

en: Large
fi: Suuri

en: Layout
fi: Ulkoasu

en: Layout Builder
fi: Ulkoasurakentaja

en: Layout Builder Widget
fi: Ulkoasun rakentaja-vimpain

en: Layouts Directory
fi: Asettelumallien hakemisto

en: Left
fi: Vasen

en: Legacy Bundled Widgets
fi: Vanhat vimpaimet

en: Link To
fi: Linkitä kohteeseen

en: List (PB)
fi: Luettelo (PB)

en: Live Editor
fi: Live-editori

en: Load legacy widgets from Page Builder 1.
fi: Lataa Page Builder 1 -version vimpaimet.

en: Loading prebuilt layout
fi: Ladataan

en: Location
fi: Sijainti

en: Medium
fi: Keskikokoinen

en: Menu Order
fi: Valikkojärjestys

en: Missing Widget
fi: Puuttuva vimpain

en: Mobile Width
fi: Leveys mobiililaitteessa

en: Modified
fi: Muokattu

en: Name
fi: Nimi

en: Next
fi: Seuraava

en: No Results
fi: Ei tuloksia

en: None
fi: Ei mitään

en: Now
fi: Nyt

en: Off
fi: Pois käytöstä

en: On
fi: Päällä

en: Only Sticky
fi: Vain kiinnitetyt

en: Open Builder
fi: Avoin rakentaja

en: Open In New Window
fi: Avaa uudessa ikkunassa

en: Or
fi: Tai

en: Order
fi: Järjestys

en: Order By
fi: Järjestystapa

en: Original
fi: Alkuperäinen

en: Padding
fi: Täyte

en: Page Builder
fi: Page Builder -lisäosa

en: Page Builder Change History
fi: Page Builderin muutoshistoria

en: Page Builder Content
fi:  Page Builder -sisältö

en: Page Builder Settings
fi:  Page Builderin asetukset

en: Page Builder Widgets
fi:  Page Builder -vimpaimet

en: Page Builder doesn't know about this widget.
fi: Sivurakentaja ei tunne tätä vimpainta.

en: Page Builder layouts
fi:  Page Builder -ulkoasut

en: Parallax
fi: Parallaksi

en: Parent
fi: Ylempi taso

en: Per
fi: /

en: Please read the 1{settings guide} of the Page Builder documentation for help.
fi: Lue  Page Builderin dokumentaation 1{asetusopas} saadaksesi apua.

en: Post Content
fi: Julkaisun sisältö

en: Post ID
fi: Artikkelin tunniste

en: Post In Order
fi: Artikkelit järjestyksessä

en: Post Loop
fi: Artikkelisilmukka

en: Post Type
fi: Artikkelityyppi

en: Post Types
fi: Artikkelien lajit

en: Poster URL
fi: Posterin verkko-osoite

en: Posts Per Page
fi: Artikkeleita sivulla

en: Prebuilt Layouts
fi: Esiasetetut asettelut

en: Prebuilt layout loaded
fi: Esivalmistettu ulkoasu ladattu

en: Previous
fi: Edellinen

en: Price
fi: Hinta

en: Price Box (PB)
fi: Hintalaatikko (PB)

en: Random
fi: Satunnainen

en: Read More
fi: Lue lisää

en: Read the 1{full documentation} on SiteOrigin. Ask a question on our 2{support forum} if you need help and sign up to 3{our newsletter} to stay up to date with future developments.
fi: Lue 1{koko dokumentaatio} SiteOriginissa. Kysy kysymyksiä meidän 2{tukifoorumillamme}, jos tarvitset apua, ja tilaa 3{uutiskirjeemme} pysyäksesi ajantasalla tulevasta kehityksestä.

en: Recommended Widgets
fi: Suositellut vimpaimet

en: Remove
fi: Poista

en: Responsive Layout
fi: Mukautuva ulkoasu

en: Restore Version
fi: Palauta versio

en: Right
fi: Oikea

en: Row Gutter
fi: Riviväli

en: Row Layout
fi: Rivin ulkoasu

en: Row Styles
fi: Rivityylit

en: Row added
fi: Rivi lisätty

en: Row deleted
fi: Rivi poistettu

en: Row duplicated
fi: Rivi kahdennettu

en: Row edited
fi: Rivi muokattu

en: Row moved
fi: Rivi siirretty

en: Save
fi: Tallenna

en: Save Home Page
fi: Tallenna etusivu

en: Save Settings
fi: Tallenna asetukset

en: Save and reload this page to start using the widget after you've installed it.
fi: Tallenna tämä sivu, asenna puuttuva vimpain ja palaa sitten tälle sivulle, niin pääset käyttämään vimpainta.

en: Search
fi: Haku

en: Search Settings
fi: Hakuasetukset

en: Search Widgets
fi: Haku-vimpaimet

en: Select Image
fi: Valitse tuotava kuva

en: Select Import File
fi: Valitse tuontitiedosto

en: Self Hosted Video (PB)
fi: Itse ylläpidetty video (PB)

en: Settings Saved
fi: Asetukset tallennettu

en: SiteOrigin Button
fi: SiteOrigin painike

en: SiteOrigin Editor
fi: SiteOrigin -muokkain

en: SiteOrigin Features
fi: SiteOrigin -ominaisuudet

en: SiteOrigin Image
fi: SiteOrigin kuva

en: SiteOrigin Post Carousel
fi: SiteOrigin artikkelikaruselli

en: SiteOrigin Slider
fi: SiteOrigin kuvaesitysvimpain

en: SiteOrigin Widgets Bundle
fi: SiteOrigin vimpainnippu

en: Slide Down
fi: Liuta alas

en: Slide Left
fi: Liuta vasemmalle

en: Slide Right
fi: Liuta oikealle

en: Slide Up
fi: Liuta Ylös

en: Standard
fi: Standardi

en: Start each new point with an asterisk (*)
fi: Aloita jokainen uusi kohta asteriskilla (*)

en: Sticky Posts
fi: Pysyvät artikkelit

en: Style
fi: Tyyli

en: Sub Title
fi: Alaotsikko

en: Support Forum
fi: Tuen keskustelupalsta

en: Template
fi: Malli

en: Testimonial (PB)
fi: Suositus (PB)

en: Text
fi: Teksti

en: The HTML used for widget titles. {{title}} is replaced with the widget title.
fi: HTML-koodi, jota käytetään vimpainten otsikoissa. {{title}}-merkintä korvautuu vimpaimen nimerllä.

en: The container used for the full width layout.
fi: Säiliö, jota käytetään täysileveään sivutaittoon.

en: The page layouts are responsive and fully customizable.
fi: Sivujen ulkoasut ovat mukautuvia ja täysin kustomoitavissa.

en: The widget 1{%1$s} is not available. Please try locate and install the missing plugin. Post on the 2{support forums} if you need help.
fi: Vimpain 1{%1$s} ei ole saatavilla. Yritä paikantaa ja asentaa puuttuva liitännäinen. Lähetä viesti 2{tukifoorumilla}, jos tarvitset apua.

en: Theme
fi: Teema

en: This interface requires Javascript
fi: Tämä rajapinta vaatii Javascriptin.

en: Thumbnail
fi: Pikkukuva

en: Tiled Image
fi: Laattakuvio

en: Title
fi: Otsikko

en: Untitled Widget
fi: Nimetön vimpain

en: Version restored
fi: Versio palautettu

en: Video URL
fi: Videon verkko-osoite

en: Widget Styles
fi: Vimpaimen tyylit

en: Widget Title HTML
fi: Vimpaimen otsikon HTML-koodi

en: Widget added
fi: Vimpain lisätty

en: Widget deleted
fi: Vimpain poistettu

en: Widget duplicated
fi: Vimpain kahdennettu

en: Widget edited
fi: Vimpain muokattu

en: Widget moved
fi: Vimpain siirretty

en: Widgets
fi: Vimpaimet

en: WooCommerce
fi: WooCommerce-lisäosa.

en: WordPress Widgets
fi: WordPress-vimpaimet

en: Would you like to clear your Page Builder content and revert to using the standard visual editor?
fi: Haluatko tyhjentää sivunrakentajan sisällön ja palata takaisin käyttämään graafista muokkainta?

en: Would you like to copy this editor's existing content to Page Builder?
fi: Haluatko kopioida tämän muokkaimen sisällön Page Builderiin?

en: You can enable the legacy (PB) widgets in the 1{Page Builder settings}.
fi: Voi ottaa käyttöön vanhemmat (PB) vimpaimet 1{Page Builder -asetuksissa}.

en: You can use SiteOrigin Page Builder to create home and sub pages, filled your own widgets.
fi: Voit käyttää SiteOrigin sivurakentajaa kun luot etu- ja alisivuja, jotka ovat täynnä omia vimpaimiasi.

en: You need to install 1{%1$s} to use the widget 2{%2$s}.
fi: Sinun on asennettava 1{%1$s}, jotta voit käyttää "2{%2$s}"-vimpainta.

en: Your search didn't return any results
fi: Hakusi ei palauttanut yhtään hakutulosta.

en: Your theme doesn't have any post loops.
fi: Sinun teemassasi ei ole yhtään artikkelisilmukkaa.

en: edit gallery
fi: muokkaa galleriaa
