Stable (latest release) - en to fi translation catalogue (443 entries)

en: %s (thanks to %s)
fi: %s (kiitos %s)

en: (You can read more about each library's features on the <a href="%s">plugin's website</a>.)
fi: (Voit lukea lisää kunkin kirjaston ominaisuuksista <a href="%s">lisäosan kotisivulta</a>.)

en: (no description)
fi: (ei kuvausta)

en: (no name)
fi: (ei nimeä)

en: , (comma)
fi: , (pilkku)

en: . (dot)
fi: . (piste)

en: : (colon)
fi: : (kaksoispiste)

en: ; (semicolon)
fi: ; (puolipiste)

en: <a href="%s">Click here to Proceed.</a>
fi: <a href="%s">Klikkaa tähän suorittaaksesi.</a>

en: <a href="%s">Donations</a> help me to continue support and development of this <i>free</i> software - things for which I spend countless hours of my free time! Thank you!
fi: <a href="%s">Lahjoitukset</a> auttavat minua jatkamaan tämän <i>ilmaisen</i> ohjelmiston kehitystyötä – johon olen käyttänyt lukemattoman määrän vapaa-aikaani. Kiitos!

en: <a href="%s">Support</a> is provided through the <a href="%s">WordPress Support Forums</a>.
fi: <a href="%s">Käyttäjätukea</a> löydät  <a href="%s">WordPressin tukipalstoilta</a>.

en: <strong>Warning</strong>: Do <strong>not</strong> edit the content of that file under any circumstances as you will destroy the file!
fi: <strong>Varoitus</strong>: <strong>Älä muokkaa</strong> tuon tiedoston sisältöä missään tilanteessa, ellet halua tuhota tiedostoa!

en: About WP-Table Reloaded
fi: Tietoja WP-Table Reloaded -lisäosasta

en: About the plugin
fi: Tietoa lisäosasta

en: Action
fi: Toiminto

en: Add
fi: Lisää

en: Add %s column(s)
fi: Lisää %s sarake(tta)

en: Add %s row(s)
fi: Lisää %s rivi(ä)

en: Add Table
fi: Luo taulukko

en: Add as new Table
fi: Lisää uutena taulukkona

en: Add colspan
fi: Lisää colspan

en: Add new Table
fi: Luo uusi taulukko

en: Add or Replace Table?
fi: Lisää vai korvaa taulukko?

en: Add rowspan
fi: Lisää rowspan

en: Admin Options
fi: Ylläpitoasetukset

en: Admin Options, Dump file Import, and Manual Plugin Uninstall are always accessible by Administrators only, regardless of this setting.
fi: Tästä valinnasta huolimatta hallinta-asetuksiin, muistitiedoston tuontiin ja lisäosan asennuksen manuaaliseen poistoon on aina oikeus vain järjestelmänvalvojilla.

en: Admin menu entry
fi: Hallintavalikon osoite

en: Administrators have access to further Admin Options.
fi: Järjestelmänvalvojilla on oikeus muuttaa myös hallinta-asetuksia.

en: All
fi: Kaikki

en: All Tables, Settings and Options were successfully imported.
fi: Kaikki taulukot, asetukset ja määritykset tuotiin onnistuneesti.

en: All current data of this WP-Table Reloaded installation (Tables, Options, Settings) <strong>WILL BE OVERWRITTEN</strong> with the data from the file!
fi: Kaikki tämän WP-Table Reloaded -asennuksen tiedot (taulukot, määritykset, asetukset) <strong>KORVATAAN</strong> muistitiedoston tiedoilla!

en: All tables, data and options were deleted. You may now manually remove the plugin's subfolder from your WordPress plugin folder or use the "Delete" link on the Plugins page.
fi: Kaikki taulukot, tiedot ja asetukset on poistettu. Voit nyt poistaa lisäosan kansion WordPressin lisäosakansiosta tai käyttää "Delete"-linkkiä lisäosasivulla.

en: Allan Jardine for the <a href="http://www.datatables.net/">DataTables jQuery plugin</a>,
fi: Allan Jardinelle lisäosasta <a href="http://www.datatables.net/">DataTables jQuery</a>,

en: Alternating row colors
fi: Vaihtoehtoinen taustaväri

en: Arabic
fi: Arabia

en: Are you really sure?
fi: Oletko aivan varma?

en: At first you should add or import a table.
fi: Ensiksi sinun täytyy luoda tai tuoda taulukko.

en: Author and License
fi: Tekijä ja lisenssi

en: Back
fi: Takaisin

en: Backend Options
fi: Ohjausnäkymän asetukset

en: Be aware that only the table data, but no options or settings are exported.
fi: Muistathan, että vain taulukkotieto viedään, ei määrityksiä eikä asetuksia.

en: Be aware that the JavaScript libraries will not work on tables which have combined cells.
fi: Ota huomioon, että JavaScript-kirjastot eivät toimi taulukoissa, joissa on yhdistettyjä soluja.

en: Be very careful with this and only click the button if you know what you are doing!
fi: Ole varovainen ja klikkaa painiketta vain, jos todella tiedät mitä olet tekemässä!

en: Because of CSS styling, the table might look different on your page!
fi: Tyylitiedoston asetusten vuoksi taulukko voi näyttää sivullasi erilaiselta!

en: Before asking for support, please carefully read the <a href="%s">Frequently Asked Questions</a> where you will find answered to the most common questions, and search through the forums.
fi: Ennen kuin teet tukipyynnön, lue huolellisesti <a href="%s">Usein kysytyt kysymykset</a>, joista löydät ratkaisuja yleisimpiin ongelmiin, sekä tukipalstat.

en: Belarusian
fi: Valko-Venäjä

en: Brazilian Portuguese
fi: Portugali (Brasilia)

en: Bulgarian
fi: bulgaria

en: Bulk actions:
fi: Massatoiminnot:

en: CSV - Character-Separated Values
fi: CSV - välimerkein erotetut arvot

en: Cache Table Output
fi: Välimuistiin tallennetun taulukon tulostus

en: Cancel
fi: Peru

en: Chinese (Simplified)
fi: Kiina (yksinkertaistettu)

en: Christian Bach for the <a href="http://www.tablesorter.com/">Tablesorter jQuery plugin</a>,
fi: Christian Bachille lisäosasta <a href="http://www.tablesorter.com/">Tablesorter-jQuery</a>,

en: Click the &quot;%s&quot; button to insert the image.
fi: Lisää kuva klikkaamalla &quot;%s&quot;-painiketta.

en: Click the &quot;%s&quot; link after the desired table and the corresponding shortcode will be inserted into the editor (<strong>[table id=&lt;ID&gt; /]</strong>).
fi: Klikkaa haluamasi taulukon jälkeen linkkiä &quot;%s&quot; ", ja vastaava oikotie lisätään muokkaimeen (<strong>[table id=&lt;ID&gt; /]</strong>).

en: Column added successfully. | Columns added successfully.
fi[0]: Sarake lisätty.
fi[1]: Sarakkeet lisätty.

en: Column could not be deleted. | Columns could not be deleted.
fi[0]: Saraketta ei voitu poistaa.
fi[1]: Sarakkeita ei voitu poistaa.

en: Column deleted successfully. | Columns deleted successfully.
fi[0]: Sarake poistettu.
fi[1]: Sarakkeet poistettu.

en: Column inserted successfully. | Columns inserted successfully.
fi[0]: Sarake lisätty.
fi[1]: Sarakkeet lisätty.

en: Column moved successfully.
fi: Sarake siirretty.

en: Columns swapped successfully.
fi: Sarakkeet vaihdettu.

en: Combine cells in a column:
fi: Yhdistä solut sarakkeessa:

en: Combine cells in a row:
fi: Yhdistä solut rivillä:

en: Combining consecutive cells within the same column is called "rowspanning".
fi: Peräkkäisten soulujen yhdistämistä samalla sarakkeella kutsutaan termillä "rowspanning".

en: Combining consecutive cells within the same row is called "colspanning".
fi: Peräkkäisten solujen yhdistämistä samalla rivillä kutsutaan termillä "colspanning".

en: Copy
fi: Kopioi

en: Copy Tables
fi: Kopioi taulukot

en: Copy of
fi: Kopio kohteesta

en: Could not add Custom Data Field, because a Field with that name already exists.
fi: Lisätietokenttää ei voitu lisätä, koska samanniminen kenttä on jo olemassa.

en: Could not add Custom Data Field, because the name contained illegal characters.
fi: Lisätietokenttää ei voitu lisätä, koska nimessä on virheellisiä merkkejä.

en: Could not add Custom Data Field, because the name you entered is reserved for other table data.
fi: Lisätietokenttää ei voitu lisätä, koska antamasi nimi on jo varattu toisen taulukon tiedoille.

en: Could not add Custom Data Field, because you did not enter a name.
fi: Lisätietokenttää ei voitu lisätä, koska et antanut nimeä.

en: Create and Download Dump File
fi: Luo ja lataa muistitiedosto

en: Credits and Thanks
fi: Avustajat ja kiitokset

en: Custom CSS
fi: Valinnainen CSS

en: Custom Commands
fi: Lisäkomennot

en: Custom Data Field Name
fi: Lisätietokentän nimi

en: Custom Data Field added successfully.
fi: Lisätietokenttä lisätty.

en: Custom Data Field could not be deleted.
fi: Lisätietokenttää ei voitu poistaa.

en: Custom Data Field deleted successfully.
fi: Lisätietokenttä poistettu.

en: Custom Data Fields
fi: Lisätietokentät

en: Custom Data Fields can be used to add extra metadata to a table.
fi: Lisätietokenttien avulla taulukkoon voidaan lisätä haluttuja metatietoja.

en: Czech
fi: Tshekki

en: Dashboard
fi: Ohjausnäkymä

en: Data Manipulation
fi: Tietojen muokkaus

en: DataTables JavaScript Features
fi: DataTables JavaScript-ominaisuudet

en: Debug and Version Information
fi: Virheenkorjaus- ja versiotiedot

en: Default CSS
fi: Oletus-CSS

en: Delete
fi: Poista

en: Delete Field
fi: Poista kenttä

en: Delete Table
fi: Poista taulukko

en: Delete Tables
fi: Poista taulukot

en: Delete failed.
fi: Poisto epäonnistui.

en: Description
fi: Kuvaus

en: Do not proceed, if you do not understand this!
fi: Älä suorita toimintoa, ellet ymmärrä tätä!

en: Do you really want to activate this? You should only do that right before uninstallation!
fi: Haluatko varmasti ottaa tämän käyttöön? Tämä on tarkoitus tehdä vain ennen asennuksen poistoa!

en: Do you really want to change the ID of the table?
fi: Haluatko varmasti vaihtaa taulukon ID-tunnuksen?

en: Do you really want to delete the selected columns?
fi: Haluatko varmasti poistaa valitut sarakkeet?

en: Do you really want to delete the selected rows?
fi: Haluatko varmasti poistaa valitut rivin?

en: Do you really want to import the selected tables from the wp-Table plugin?
fi: Haluatko varmasti tuoda valitut taulukot lisäosasta WP-Table?

en: Do you really want to import this table from the wp-Table plugin?
fi: Haluatko varmasti tuoda tämän taulukon WP-Table-lisäosasta?

en: Do you really want to uninstall the plugin and delete ALL data?
fi: Haluatko varmasti poistaa lisäosan asennuksen ja KAIKEN tallennetun tiedon?

en: Do you want to copy the selected tables?
fi: Haluatko kopioida valitut taulukot?

en: Do you want to copy this table?
fi: Haluatko kopioida tämän taulukon?

en: Documentation
fi: Ohjeet

en: Donate
fi: Lahjoita

en: Donations and good ratings encourage me to further develop the plugin and to provide countless hours of support. Any amount is appreciated! Thanks!
fi: Lahjoitukset ja hyvät pisteet rohkaisevat minua jatkamaan lisäosan kehitystyötä ja käyttämään siihen aikaa. Pienetkin summat ovat tervetulleita! Kiitos!

en: Download file
fi: Lataa tiedosto

en: Dutch
fi: Hollanti

en: Each table has a unique ID that needs to be adjusted in that shortcode.
fi: Jokaisella taulukolla on oma ID-tunnuksensa, joka on ilmoitettava oikotiessä.

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Edit %s
fi: Muokkaa %s

en: Edit Table
fi: Muokkaa taulukkoa

en: Edit Table &quot;%s&quot; (ID %s)
fi: Muokkaa taulukkoa &quot;%s&quot; (ID %s)

en: English
fi: Englanti

en: Enter Description
fi: Kirjoita kuvaus

en: Enter Table Name
fi: Kirjoita taulukon nimi

en: Enter a string that will be given to the table as an additional class for styling with CSS.
fi: Anna merkkijono, jota käytetään valinnaisena luokkana muotoiltaessa taulukkoa CSS-tyylitiedoston avulla.

en: Enter additional DataTables JavaScript parameters that will be included with the script call here.
fi: Aseta valinnaiset DataTables JavaScript-muuttujat, jotka sisällytetään tässä kutsuttavaan komentosarjaan.

en: Every second row has an alternating background color.
fi: Joka toinen rivi näytetään vaihtoehtoisella taustavärillä.

en: Exit warning
fi: Poistumisvaroitus

en: Expand
fi: Laajenna

en: Export
fi: Vie

en: Export Table
fi: Vie taulukko

en: Export a Table
fi: Vie taulukko

en: Export a dump file
fi: Vie muistitiedosto

en: Extra CSS Class
fi: Valinnainen CSS-luokka

en: FAQ
fi: UKK

en: Field Name
fi: Kentän nimi

en: File on server
fi: Tiedosto palvelimella

en: File upload
fi: Tiedoston tuonti

en: Filter:
fi: Suodatin:

en: Finnish
fi: Suomi

en: First
fi: Ensimmäinen

en: For advanced use only. Read the <a href="http://www.datatables.net/">DataTables documentation</a> before.
fi: Vain erityiskäyttöön. Lue <a href="http://www.datatables.net/">DataTables-ohjeet</a> ensin.

en: For example, this could be information about the source or the creator of the data.
fi: Tämä voi sisältää esimerkiksi tiedon lähteen tai tekijän tietoja.

en: For technical information, see the <a href="%s">documentation</a>.
fi: Tekniset tiedot löytyvät <a href="%s">ohjeista</a>.

en: For this, each table is given certain CSS classes that can be used as CSS selectors.
fi: Tämän vuoksi jokaiselle taulukolle annetaan tietyt CSS-luokat, joita voidaan käyttää CSS-valitsimina.

en: French
fi: Ranska

en: Frequently Asked Questions
fi: Usein kysytyt kysymykset

en: Frontend Edit Link
fi: Käyttöliittymän muokkaa-linkki

en: Frontend Options
fi: Käyttöliittymän asetukset

en: Frontend Options influence the output and used features of tables in pages, posts or text-widgets.
fi: Käyttöliittymän määritykset vaikuttavat ulkoasuun ja sivuilla, merkinnöissä ja vimpaimissa näkyvien taulukoiden ominaisuuksiin.

en: German
fi: Saksa

en: Growing textareas
fi: Laajenevat tekstialueet

en: Help
fi: Apua

en: Help and Support
fi: Apu ja tuki

en: Hide this message
fi: Piilota tämä ilmoitus

en: Highlight a row by changing its background color while the mouse cursor hovers above it.
fi: Korosta rivi muuttamalla sen taustaväriä, kun sitä osoitetaan hiirellä.

en: I already donated.
fi: Olen jo lahjoittanut.

en: If it works and you are satisfied with the results of managing your %s table, isn't it worth at least one dollar or euro? | If it works and you are satisfied with the results of managing your %s tables, isn't it worth at least one dollar or euro?
fi[0]: Jos olet tyytyväinen lisäosaan ja sen kykyyn järjestää %s taulukkosi, eikö se olilsi vähintään yhden euron arvoista?
fi[1]: Jos olet tyytyväinen lisäosaan ja sen kykyyn järjestää %s taulukkosi, eikö se olilsi vähintään yhden euron arvoista?

en: If you do not find an answer there, please <a href="%s">open a new thread</a> in the WordPress Support Forums with the tag &quot;wp-table-reloaded&quot;.
fi: Jos et löydä sieltä vastausta, ole hyvä ja <a href="%s">aloita uusi ketju</a> WordPressin tukipalstoilla ja liitä siihen tunniste &quot;wp-table-reloaded&quot;.

en: If you like the new features and enhancements, I would appreciate a small <a href="%s">donation</a>. Thank you.
fi: Jos olet tyytyväinen uusiin ominaisuuksiin ja parannuksiin, arvostaisin suuresti pientä <a href="%s">lahjoitusta</a>. Kiitos!

en: If you like the plugin, <a href="%s"><strong>a donation</strong></a> is recommended.
fi: Jos olet tyytyväinen lisäosaan, pieni <a href="%s"><strong>lahjoitus</strong></a> on suositeltavaa.

en: If you want to show your tables anywhere else in your theme, you can use a template tag function.
fi: Jos haluat näyttää taulukoita jossain muualla teemassasi, voitkäyttää sivumallitunnisteita.

en: Import
fi: Tuo

en: Import Dump File
fi: Tuo muistitiedosto

en: Import Table
fi: Tuo taulukko

en: Import Tables
fi: Tuo taulukot

en: Import a Table
fi: Tuo taulukko

en: Import a dump file
fi: Tuo muistitiedosto

en: Import from original wp-Table plugin
fi: Tuo alkuperäisestä WP-Table-lisäosasta

en: Imported Table
fi: Tuotu taulukko

en: Indonesian
fi: Indonesia

en: Info Bar
fi: Tietopalkki

en: Information on available CSS selectors can be found in the <a href="%s">documentation</a>.
fi: Saatavana olevista CSS-valitsimista löydät tietoa <a href="%s">ohjeista</a>.

en: Insert
fi: Liitä

en: Insert Image
fi: Lisää kuva

en: Insert Link
fi: Lisää linkki

en: Insert a Table
fi: Liitä taulukko

en: Insert column
fi: Lisää sarake

en: Insert into Post
fi: Liitä merkintään

en: Insert row
fi: Lisää rivi

en: It is also possible to change the table structure by inserting, deleting, moving, and swapping columns and rows.
fi: Voit myös muuttaa taulukon rakennetta lisäämällä, poistamalla, siirtämällä ja yhdistelemällä sarakkeita ja rivejä.

en: It is highly recommended to export and backup the data of this installation before importing another dump file (see above).
fi: On erittäin suositeltavaa viedä ja varmuuskopioida tämän asennuksen tiedot ennen toisen muistitiedoston tuontia (katso yllä).

en: It is licensed as Free Software under GPL 2.
fi: Se on lisensoitu ilmaiseksi ohjelmistotuotteeksi (GPL 2).

en: It is not possible to use these features with the &quot;Tablesorter&quot; or &quot;Tablesorter Extended&quot; libraries.
fi: Näitä ominaisuuksia ei voi käyttää yhdessä &quot;Tablesorter&quot; tai &quot;Tablesorter Extended&quot; -kirjaston kanssa.

en: It is recommended to export and backup the data of important tables regularly.
fi: On suositeltavaa viedä ja varmuuskopioida tärkeät taulukot säännöllisesti.

en: Italian
fi: Italia

en: Japanese
fi: Japani

en: JavaScript library
fi: JavaScript-kirjasto

en: Last
fi: Viimeinen

en: Last Modified
fi: Muokannut viimeksi

en: Length Change
fi: Pituuden muuttaminen

en: Links in new window
fi: Linkit uudessa ikkunassa

en: List Tables
fi: Taulukkolista

en: List of Tables
fi: Taulukkolista

en: List of Tables features
fi: Lista taulukoiden ominaisuuksista

en: Manual input
fi: Käsinsyöttö

en: Manually Uninstall WP-Table Reloaded
fi: Poista itse WP-Table Reloaded -asennus

en: More Information and Documentation
fi: Lisätietoja ja dokumentointi

en: More information about WP-Table Reloaded can be found on the <a href="%s">plugin's website</a> or on its page in the <a href="%s">WordPress Plugin Directory</a>.
fi: Lisätietoa löydät <a href="%s">lisäosan kotisivulta</a> tai lisäosan sivulta <a href="%s">WordPressin lisäosahakemistosta</a>.

en: More information on these features can be found on the <a href="http://www.datatables.net/">DataTables website</a>.
fi: Lisätietoa näistä ominaisuuksista löytyy <a href="http://www.datatables.net/">DataTables-kotisivulta</a>.

en: Move
fi: Siirrä

en: Move column %s %s column %s
fi: Siirrä sarake %s %s saraketta %s

en: Move row %s %s row %s
fi: Siirrä rivi %s %s  riviä %s

en: Next
fi: Seuraava

en: No problem! I still hope you enjoy the benefits that WP-Table Reloaded brings to you. If you should want to change your mind, you'll always find the &quot;%s&quot; button on the <a href="%s">WP-Table Reloaded website</a>.
fi: Ei hätää! Toivon silti, että nautit WP-Table Reloaded -lisäosasta. Jos muutat mielesi, löydät &quot;%s&quot;-painikkeen <a href="%s">WP-Table Reloaded -sivustolta</a>.

en: No tables were found.
fi: Taulukkoja ei löytynyt.

en: No, thanks. Don't ask again.
fi: Kiitos ei. Älä kysy toiste.

en: Number of Columns
fi: Sarakkeita

en: Number of Rows
fi: Rivejä

en: On this page, you can edit the content of the table.
fi: Tällä sivulla voit muokata taulukon sisältöä.

en: Only needed for CSV export.
fi: Tarvitaan vain CSV-vientiin.

en: Options saved successfully.
fi: Asetukset tallennettu.

en: Other actions
fi: Muut toiminnot

en: Pages
fi: Sivut

en: Pagination
fi: Sivutus

en: Paste data with Table to Import
fi: Liitä tiedot tuotavaan taulukkoon

en: Path to file on server
fi: Tiedostopolku palvelimella

en: Please provide this information in bug reports.
fi: Ole hyvä ja liitä nämä tiedot virheilmoituksiin.

en: Please rate the plugin in the <a href="%s">WordPress Plugin Directory</a>.
fi: Ole hyvä ja äänestä lisäosaa <a href="%s">WordPressin lisäosahakemistossa</a>.

en: Please read the <a href="%s">release announcement</a> for more information.
fi: Ole hyvä ja lue <a href="%s">julkaisutiedote</a> lisätietoja varten.

en: Please see the <a href="%s">documentation</a> for a list of these selectors and for styling examples.
fi: Löydät <a href="%s">ohjeista</a> listan CSS-valitsimista ja esimerkkejä tyylien käytöstä ja muotoiluista.

en: Please wait...
fi: Ole hyvä ja odota...

en: Plugin Access
fi: Lisäosan käyttöoikeus

en: Plugin Documentation
fi: Lisäosan ohjeet

en: Plugin Language
fi: Lisäosan kieli

en: Plugin Options
fi: Lisäosan asetukset

en: Plugin Options Access
fi: Pääsy lisäosan asetuksiin

en: Plugin Page
fi: Lisäosan sivu

en: Plugin Purpose
fi: Lisäosan käyttötarkoitus

en: Plugin deactivated successfully.
fi: Lisäosa poistettu käytöstä.

en: Plugin installed
fi: Lisäosa asennettu

en: Plugins
fi: Lisäosat

en: Polish
fi: Puola

en: Portuguese (Portugal)
fi: Portugal

en: Posts
fi: Merkinnät

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Preview of Table %s
fi: Taulukon %s esikatselu

en: Preview of Table &quot;%s&quot; (ID %s)
fi: Taulukon &quot;%s&quot; (ID %s) esikatselu

en: Remove upon Deactivation
fi: Poista otettaessa käytöstä

en: Repeat this to add the keyword to all cells that shall be connected.
fi: Toista tämä kaikkien yhdistettävien solujen kohdalla.

en: Replace existing Table
fi: Korvaa taulukko

en: Row Highlighting
fi: Rivin korostus

en: Row added successfully. | Rows added successfully.
fi[0]: Rivi lisätty.
fi[1]: Rivit lisätty.

en: Row could not be deleted. | Rows could not be deleted.
fi[0]: Riviä ei voitu poistaa.
fi[1]: Rivejä ei voitu poistaa.

en: Row deleted successfully. | Rows deleted successfully.
fi[0]: Rivi poistettu.
fi[1]: Rivit poistettu.

en: Row inserted successfully. | Rows inserted successfully.
fi[0]: Rivi lisätty.
fi[1]: Rivit lisätty.

en: Row moved successfully.
fi: Rivi siirretty.

en: Rows swapped successfully.
fi: Rivit vaihdettu.

en: Russian
fi: Venäjä

en: Save Options
fi: Tallenna asetukset

en: Save and go back
fi: Tallenna ja palaa

en: Select Delimiter to use
fi: Valitse erotin

en: Select Dump File
fi: Valitse muistitiedosto

en: Select Export Format
fi: Valitse vientimuoto

en: Select File with Table to Import
fi: Valitse taulukkotiedosto tuotavaksi

en: Select Import Format
fi: Valitse tuontimuoto

en: Select Table to Export
fi: Valitse taulukko vietäväksi

en: Select existing Table to Replace
fi: Valitse korvattava taulukko

en: Select source for Import
fi: Valitse tuontilähde

en: Select the library to use:
fi: Valitse kirjasto:

en: Select the table, the desired export format and (for CSV only) a delimiter.
fi: Valitse taulukko, haluttu vientimuoto ja (vain CSV-muotoa varten) erotin.

en: Settings
fi: Asetukset

en: Shortcode
fi: Oikotie

en: Should be activated directly before deactivation only!
fi: Ota käyttöön ainoastaan juuri ennen lisäosan poistamista käytöstä!

en: Show %1$s rows of the table per page.
fi: Näytä taulukosta %1$s riviä sivulla.

en: Slovak
fi: Slovakia

en: Soeren Krings for its extension <a href="http://tablesorter.openwerk.de/">Tablesorter Extended</a>,
fi: Soeren Kringsille laajennuksesta <a href="http://tablesorter.openwerk.de/">Tablesorter Extended</a>,

en: Sort
fi: Järjestä

en: Sort table by column %s in %s order
fi: Järjestä taulukko sarakkeen %s mukaan %s järjestykseen

en: Sorting
fi: Järjestely

en: Spanish
fi: Espanja

en: Support
fi: Käyttäjätuki

en: Support WP-Table Reloaded with your donation!
fi: Tue WP-Table Reloaded -lisäosaa lahjoituksellasi!

en: Support the plugin with your <a href="%s">donation</a>!
fi: Tue lisäosan kehitystyötä <a href="%s">lahjoituksella</a>!

en: Sure, no problem!
fi: Varmasti, ei ongelmaa!

en: Swap
fi: Vaihda

en: Swap columns %s and %s
fi: Vaihda sarakkeet %s ja %s

en: Swap rows %s and %s
fi: Vaihda rivit %s ja %s

en: Swedish
fi: Ruotsi

en: Table
fi: Taulukko

en: Table %s (%s) replaced successfully.
fi: Taulukko %s (%s) korvattu.

en: Table &quot;%s&quot; added successfully.
fi: Taulukko &quot;%s&quot;  luotu.

en: Table &quot;%s&quot; copied successfully.
fi: Taulukko &quot;%s&quot; kopioitu.

en: Table &quot;%s&quot; deleted successfully.
fi: Taulukko &quot;%s&quot; poistettu.

en: Table &quot;%s&quot; exported successfully.
fi: Taulukko &quot;%s&quot; viety.

en: Table Contents
fi: Taulukon sisältö

en: Table Description
fi: Taulukon kuvaus

en: Table ID
fi: Taulukon ID

en: Table Information
fi: Taulukon tiedot

en: Table Name
fi: Taulukon nimi

en: Table Styling Options
fi: Taulukon tyylimääritykset

en: Table cells can span across more than one column or row.
fi: Taulukon solut voivat levittäytyä useamman kuin yhden sarakkeen tai rivin alueelle.

en: Table copied successfully. | Tables copied successfully.
fi[0]: Taulukko kopioitu.
fi[1]: Taulukot kopioitu.

en: Table could not be imported.
fi: Taulukkoa ei voitu tuoda.

en: Table deleted successfully. | Tables deleted successfully.
fi[0]: Taulukko poistettu.
fi[1]: Taulukot poistettu.

en: Table edited successfully.
fi: Taulukon muutokset tallennettu.

en: Table edited successfully. This Table now has the ID %s. You'll need to adjust existing shortcodes accordingly.
fi: Muutokset tallennettu. Taulukon ID-tunnus on nyt %s. Muista muuttaa myös vastaavat oikotiet.

en: Table footer
fi: Taulukon alapalkki

en: Table head
fi: Taulukon otsikko

en: Table imported successfully. | Tables imported successfully.
fi[0]: Taulukko tuotu.
fi[1]: Taulukot tuotu.

en: Table sorted successfully.
fi: Taulukko lajiteltu.

en: Tables can be styled by changing and adding CSS commands.
fi: Taulukkoja voi muotoilla muuttamalla ja lisäämällä CSS-komentoja.

en: Text of link
fi: Linkin teksti

en: Thank you for upgrading to WP-Table Reloaded %s.
fi: Kiitos, että päivitit versioon WP-Table Reloaded %s.

en: Thank you for using <a href="http://tobias.baethge.com/wordpress-plugins/wp-table-reloaded-english/">WP-Table Reloaded</a>.
fi: Lisätietoa löytyy <a href="http://tobias.baethge.com/wordpress-plugins/wp-table-reloaded-english/">lisäosan kotisivulta</a>.

en: Thank you very much! Your donation is highly appreciated. You just contributed to the further development of WP-Table Reloaded!
fi: Suuret kiitokset! Lahjoituksesi on arvokas. Olet juuri osallistunut WP-Table Reloaded -lisäosan jatkokehitykseen!

en: Thanks for using this plugin! You've installed WP-Table Reloaded over a month ago.
fi: Kiitos, että käytät tätä lisäosaa! Olet asentanut WP-Table Reloadedin yli kuukausi sitten.

en: Thanks go to <a href="http://alexrabe.boelinger.com/">Alex Rabe</a> for the original wp-Table plugin,
fi: Kiitokset <a href="http://alexrabe.boelinger.com/">Alex Rabelle</a> lisäosasta WP-Table,

en: The Backend Options control the plugin's admin area, e.g. the &quot;%s&quot; screen.
fi: Ohjausnäkymän määritykset valvovat lisäosan ylläpitoaluetta, esim. &quot;%s&quot; -näkymää.

en: The ID could not be changed from %s to %s, because there already is a Table with that ID.
fi: ID-tunnusta %s ei voitu vaihtaa tunnukseksi %s, koska tunnus on toisen taulukon käytössä.

en: The JavaScript libraries are also not available in this preview.
fi: JavaScript-kirjastot eivät ole saatavilla esikatselumuodossa.

en: The Media Library will open, from which you can select the desired image or insert the image URL.
fi: Mediakirjasto avautuu, ja voit valita sieltä haluamasi kuvan tai lisätä kuvan URL-osoitteen.

en: The Table Description shall be written %s the table.
fi: Taulukon kuvaus näytetään sen %s.

en: The Table Name shall be written %s the table (HTML tag &lt;h2&gt;).
fi: Taulukon nimi näytetään sen %s HTML-tunnisteella &lt;h2&gt;.

en: The complete table and all content will be erased. Do you really want to delete it?
fi: Koko taulukko ja sen sisältö tyhjennetään. Haluatko varmasti poistaa?

en: The first row of your table is the table head (HTML tags &lt;thead&gt; and &lt;th&gt;).
fi: Taulukon ensimmäisellä rivillä käytetään HTML-tunnisteita&lt;thead&gt; ja  &lt;th&gt;.

en: The last row of your table is the table footer (HTML tags &lt;tfoot&gt; and &lt;th&gt;).
fi: Taulukon viimeinen rivi on taulukon alapalkki (HTML-tunnisteet &lt;tfoot&gt; ja &lt;th&gt;).

en: The plugin ships with default CSS Stylesheets, which can be customized with own code or replaced with other Stylesheets.
fi: Lisäosan mukana tulee oletustyylitiedostot, joiden koodia voit itse muokata tai korvata ne muilla tyylitiedostoilla.

en: The resulting HTML output of the table shall be cached in the WordPress database cache for faster page generation.
fi: HTML-tulostus taulukolle, joka tallennetaan WordPressin tietokantavälimuistiin sivujen latauksen nopeuttamiseksi.

en: The selected tables and all content will be erased. Do you really want to delete them?
fi: Valitut taulukot ja niiden sisältö tuhotaan. Haluatko varmasti poistaa ne?

en: The table will then be sortable by the visitor.
fi: Katsoja voi sen jälkeen lajitella taulukon.

en: The uploaded dump file is empty. Please upload a valid dump file.
fi: Ladattu muistitiedosto on tyhjä. Ole hyvä ja lataa kelvollinen muistitiedosto.

en: Then you can edit your data or change the structure of your table (e.g. by inserting or deleting rows or columns, swaping rows or columns or sorting them) and select specific table options like alternating row colors or whether to print the name or description, if you want.
fi: Sen jälkeen voit muokata tietoja tai muutta taulukon rakennetta (esim. lisäämällä tai poistamalla rivejä ja sarakkeita, vaihtamalla rivejä tai sarakkeita tai järjestelemällä niitä) ja valita taulukolle erilaisia ominaisuuksia, kuten rivin taustavärin tai otsikon tai kuvauksen näyttötavan.

en: There is no table with this ID!
fi: Tällä ID-tunnuksella ei ole taulukkoa!

en: These settings will only be used for this table.
fi: Nämä asetukset koskevat vain tätä taulukkoa.

en: This area are only available to site administrators!
fi: Tälle alueelle pääsevät vain järjestelmänvalvojat!

en: This file can be used as a backup or to move all data to another WordPress site.
fi: Tätä tiedostoa voi käyttää varmuuskopiona tai sen avulla voi siirtää tietoja toiselle WordPress-sivustolle.

en: This is a list of all available tables.
fi: Tässä listassa ovat kaikki tehdyt taulukot.

en: This is a preview of your table.
fi: Tämä on taulukkosi esikatselutila.

en: This is not the place to enter "Custom CSS" code!
fi: Tämä ei ole oikea paikka "Valinnainen CSS" -koodille!

en: This may be a CSV, XML or HTML file, each with a certain structure.
fi: Tiedosto voi olla muotoa CSV, XML tai HTML.

en: This means that you either let the plugin create an empty table for you or that you load an existing table from either a CSV, XML or HTML file.
fi: Voit joko antaa lisäosan luoda tyhjän taulukon tai ladata olemassa olevan taulukon CSV-, XML- tai HTML-muotoisena.

en: This plugin allows you to create and easily manage tables in the admin-area of WordPress. A comfortable backend allows an easy manipulation of table data. You can then include the tables into your posts, on your pages or in text widgets by using a shortcode or a template tag function. Tables can be imported and exported from/to CSV, XML and HTML.
fi: Tämä lisäosan avulla voit luoda ja helposti hallita taulukoita WordPressin ohjausnäkymässä. Miellyttävällä ylläpitoliittymällä voit kätevästi muokata taulukon tietoja. Voit liittää taulukoita merkintöihisi, sivuillesi tai tekstivimpaimiin käyttämällä oikoteitä tai sivumallin tunnistetoimintoa. Taulukoita voi tuoda ja viedä CSV-, XML- ja HTML-muotoisina.

en: This plugin was written by <a href="%s">Tobias B&auml;thge</a>.
fi: Tämän lisäosan on tehnyt <a href="%s">Tobias B&auml;thge</a>.

en: This should be used to change the table layout and styling.
fi: Käytä tätä, jos haluat muuttaa taulukon ulkoasua ja muotoiluja.

en: This version includes several bugfixes and a few enhancements.
fi: Tämä versio sisältää useita virheenkorjauksia ja muutamia parannuksia.

en: Those tables may contain strings, numbers and even HTML (e.g. to include images or links).
fi: Taulukot voivat sisältää komentosarjoja, numeroita ja jopa HTML-koodia (esim. kuvien ja linkkien sijoituksessa).

en: To access WP-Table Reloaded, a user needs to be:
fi: Voidakseen käyttää WP-Table Reloaded -lisäosaa, käyttäjän tulee olla:

en: To access the Plugin Options of WP-Table Reloaded, a user needs to be:
fi: Päästäkseen WP-Table Reloaded -lisäosan asetuksiin, käyttäjän tulee olla:

en: To add a new Custom Data Field, enter its name (only lowercase letters, numbers, _ and -).
fi: Lisää uusi lisätietokenttä antamalla sille nimi (vain pienaakkoset, numerot, _ ja -).

en: To add a new table, enter its name, a description (optional) and the number of rows and columns.
fi: Luo uusi taulukko antamalla sille nimi, kuvaus (valinnainen) sekä rivien ja sarakkeiden määrä.

en: To backup all tables, including their settings, at once use the &quot;%s&quot; button in the &quot;%s&quot;.
fi: Varmuuskopioi kaikki taulukot asetuksineen kerralla käyttämällä &quot;%s&quot;-painiketta sivulla &quot;%s&quot;.

en: To combine cells within a column, click into the cell below the cell that has the content the combined cells shall have.
fi: Yhdistä saman sarakkeen solut klikkaamalla yhdistettävien solujen tiedot sisältävän solun alapuolella sijaitsevaa solua.

en: To combine cells within a row, click into the cell to the right of the cell that has the content the combined cells shall have.
fi: Yhdistä saman rivin solut klikkaamalla yhdistettävien solujen tiedot sisältävän solun oikealla puolen sijaitsevaa solua.

en: To combine cells, add the keyword #colspan# to the cell to the right of the one with the content for the combined cell by using the corresponding button.
fi: Yhdistä solut lisäämällä avainsana #colspan# samannimisellä painikkeella soluun, joka sijaitsee tietoa sisältävän solun oikealla puolen.

en: To combine cells, add the keyword #rowspan# to the cell below the one with the content for the combined cell by using the corresponding button.
fi: Yhdistä solut lisäämällä avainsana #colspan# samannimisellä painikkeella soluun, joka sijaitsee tietoa sisältävän solun alapuolella.

en: To easily add a link or an image to a cell, use the provided buttons. Those will ask you for the URL and a title. Then you can click into a cell and the corresponding HTML will be added to it for you.
fi: Voit lisätä soluun linkin tai kuvan helposti painikkeiden avulla. Sinulta kysytään URL-osoitetta ja otsikkoa, minkä jälkeen vain klikkaat solua ja vastaava HTML lisätään soluun.

en: To export all Tables and their settings, click the button below to generate and download a dump file.
fi: Vie kaikki taulukot asetuksineen klikkaamalla alla olevaa painiketta, joka luo ja lataa muistitiedoston.

en: To import a WP-Table Reloaded dump file and restore the included data, upload the file from your computer.
fi: Tuo WP-Table Reloaded -muistitiedosto ja palauta sen sisältämät tiedot lataamalla tiedosto tietokoneeltasi.

en: To import an existing table, please select its format and the source for the import.
fi: Tuo aiemmin luotu taulukko valitsemalla sen muoto ja tiedoston sijaintikohde.

en: To insert an image, click &quot;OK&quot; and then click into the cell into which you want to insert the image.
fi: Lisää kuva klikkaamalla ensin OK ja sitten solua, johon haluat lisätä kuvan.

en: To insert the following HTML code for a link into a cell, just click the cell after closing this dialog.
fi: Lisää HTML-koodi soluun klikkaamalla solua suljettuasi tämän ikkunan.

en: To insert the table into a page, post or text-widget, copy the shortcode <strong>[table id=%s /]</strong> and paste it into the corresponding place in the editor.
fi: Jos haluat näyttää taulukon sivulla, merkinnässä tai tekstivimpaimessa, kopioi oikotie <strong>[table id=%s /]</strong> ja sijoita se haluamaasi paikkaan muokkaimessa.

en: To show this Custom Data Field, use this shortcode:
fi: Näytä tämä lisätietokenttä käyttämällä oikotietä:

en: To show this table, use this shortcode:
fi: Näytä tämä taulukko käyttämällä oikotietä:

en: Tools
fi: Työkalut

en: Top-Level
fi: Ylimpänä

en: URL
fi: Lataa verkkopolulta (URL)

en: URL of link to insert
fi: Liitettävä URl tai linkki

en: URL to Import Table from
fi: Tuotavan taulukon tiedostopolku (URL)

en: Ukrainian
fi: Ukraina

en: Uninstall Plugin WP-Table Reloaded
fi: Poista WP-Table Reloaded -asennus

en: Uninstalling <strong>will permanently delete</strong> all tables, data, and options, that belong to WP-Table Reloaded from the database, including all tables you added or imported.
fi: Asennuksen poisto <strong>poistaa pysyvästi</strong> kaikki taulukot, niiden tiedot ja määritykset, jotka kuuluvat tietokannassa WP-Table Reloaded-lisäosalle, myös lisäämäsi ja tuomasi taulukot.

en: Update Changes
fi: Tallenna muutokset

en: Usage
fi: Käyttö

en: Use JavaScript library
fi: Käytä JavaScript-kirjastoa

[ctx: User role]
en: Administrator
fi: Järjestelmänvalvoja

[ctx: User role]
en: Author
fi: Kirjoittaja

[ctx: User role]
en: Contributor
fi: Avustaja

[ctx: User role]
en: Editor
fi: Muokkain

en: Value
fi: Arvo

en: View shortcode
fi: Näytä oikotie

en: WP-Table Reloaded Data Export and Backup
fi: WP-Table Reloaded – vienti ja varmuuskopiointi

en: WP-Table Reloaded Plugin Page
fi: WP-Table Reloaded-lisäosan sivu

en: WP-Table Reloaded allows you to create and manage tables in the admin-area of WordPress.
fi: Tämän lisäosan avulla voit luoda ja hallita taulukkoja WordPressin ohjausnäkymässä.

en: WP-Table Reloaded can export and import a so-called dump file that contains all tables, their settings and the plugin's options.
fi: Wp-Table Reloaded voi viedä ja tuoda niin sanotun muistitiedoston (dump file), joka sisältää kaikki taulukot asetuksineen sekä lisäosan määritykset.

en: WP-Table Reloaded can import tables from existing data.
fi: WP-Table Reloaded voi tuoda taulukoita jo aiemmin luodusta tiedosta.

en: WP-Table Reloaded has several options which affect the plugin behavior in different areas.
fi: WP-Table Reloaded sisältää useita määrityksiä, jotka vaikuttavat lisäosan toimintoihin eri alueilla.

en: WP-Table Reloaded includes three JavaScript libraries that can add useful features, like sorting, pagination, and filtering, to a table.
fi: WP-Table Reloaded sisältää kolme JavaScript-kirjastoa, joilla taulukkoon voidaan lisätä hyödyllisiä ominaisuuksia, kuten järjestely, sivutus ja suodatus.

en: WP-Table Reloaded shall be shown in this language:
fi: WP-Table Reloaded näytetään tällä kielellä:

en: WP-Table Reloaded shall be shown in this section of the admin menu:
fi: WP-Table Reloaded näytetään ohjausnäkymän hallintavalikon osiossa:

en: Warning: You will lose all current Tables and Settings! You should create a backup first. Be warned!
fi: Varoitus: Menetät kaikki nykyiset taulukot ja asetukset! Luo ensin varmuuskopio! Sinua on varoitettu!

en: Welcome to WP-Table Reloaded %s. If you encounter any questions or problems, please refer to the <a href="%s">FAQ</a>, the <a href="%s">documentation</a>, and the <a href="%s">support</a> section.
fi: Tervetuloa käyttämään lisäosaa WP-Table Reloaded %s. Jos sinulla on kysymyksiä tai ongelmia, katso ensin  <a href="%s">UKK</a> ja <a href="%s">ohjeet</a>, ja käänny vasta sitten <a href="%s">käyttäjätuen</a> puoleen.

en: WordPress Default (currently %s)
fi: WordPressin oletus (nykyinen %s)

en: WordPress Search
fi: WordPress Haku

en: Yes, I want to download the export file.
fi: Kyllä, haluan ladata vientitiedoston.

en: Yes, allow the visitor to change the number of rows shown when using pagination.
fi: Kyllä, salli katsojan muuttaa rivien numerointia, kun sivutus on käytössä.

en: Yes, enable pagination (showing only a certain number of rows) of the table by the visitor.
fi: Kyllä, salli käyttäjän sivuttaa taulukko (näyttää vain tietty määrä rivejä).

en: Yes, enable sorting of table data by the visitor.
fi: Kyllä, salli katsojan järjestellä taulukkotietoja.

en: Yes, enable the use of a JavaScript library.
fi: Kyllä, salli JavaScript-kirjaston käyttö.

en: Yes, enable the visitor to filter or search the table. Only rows with the search word in them are shown.
fi: Kyllä, salli käyttäjän suodattaa tai tehdä hakuja taulukkoon. Vain hakuun täsmäävät rivit näytetään.

en: Yes, enlarge the textareas on the &quot;%s&quot; screen when they are focussed.
fi: Kyllä, laajenna tekstialueet &quot;%s&quot; -näkymässä, kun niihin kohdistetaaan.

en: Yes, include and load the following custom CSS commands.
fi: Kyllä, sisällytä ja lataa seuraavat valinnaiset CSS-komennot.

en: Yes, include and load the plugin's default CSS Stylesheets. This is highly recommended, if you use one of the JavaScript libraries!
fi: Kyllä, lataa lisäosan oletustyylitiedosto (CSS). Tämä on erityisen suositeltavaa, jos käytät jotain JavaScript-kirjastoista!

en: Yes, open links that are inserted with the &quot;%s&quot; button on the &quot;%s&quot; screen in a new browser window <strong>from now on</strong>.
fi: Kyllä, avaa &quot;%s&quot;-painikkeella lisätyt linkit uuden selainikkunan &quot;%s&quot; -näkymässä <strong>tästä eteenpäin</strong>.

en: Yes, remove all plugin related data from the database when the plugin is deactivated.
fi: Kyllä, poista kaikki lisäosan tiedot tietokannasta, kun lisäosa poistetaan käytöstä.

en: Yes, show a warning message, if I leave the &quot;%s&quot; screen and have not yet saved my changes.
fi: Kyllä, näytä varoitusviesti, jos olen poistumassa &quot;%s&quot;-näkymästä tallentamatta muutoksia.

en: Yes, show an "Edit" link to users with sufficient rights near every table on the frontend.
fi: Kyllä, näytä "Edit"-linkki käyttöliittymässä jokaisen taulukon vieressä käyttäjille, joilla on riittävät käyttöoikeudet.

en: Yes, show the table information display. This shows information and statistics about the currently visible data, including filtering.
fi: Kyllä, näytä taulukon tiedot, myös suodatus.

en: Yes, the WordPress Search shall also find posts and pages that contain the search term inside a table.
fi: Kyllä, WordPressin haku löytää myös sivuille tai merkintöihin liitettyjen taulukoiden sisältämät termit.

en: Yes, use the &quot;%s&quot; JavaScript library with this table.
fi: Kyllä, käytä tässä taulukossa JavaScript-kirjastoa &quot;%s&quot;.

en: Yes, use the DataTables JavaScript features (sorting, pagination, filtering) on the &quot;%s&quot; screen.
fi: Kyllä, ota käyttöön DataTablesin JavaScript-ominaisuudet (lajittelu, sivutus ja suodatus) &quot;%s&quot;-ruudulla.

en: You are using the following versions of the software.
fi: Käytät ohjelmasta seuraavaa versiota.

en: You can also click the button &quot;%s&quot; in the editor toolbar to select and insert a table.
fi: Voit valita ja liittää taulukon myös klikkaamalla painiketta &quot;%s&quot; muokkaimen työkalupalkissa.

en: You can also decide, if you want to import it as a new table or replace an existing table.
fi: Voi myös valita, haluatko tuoda taulukon uutena taulukkona vai korvata toisen taulukon.

en: You can also select the desired table from a list (after clicking the button &quot;%s&quot; in the editor toolbar) and the corresponding shortcode will be added for you.
fi: Voit myös valita haluamasi taulukon listasta (klikattuasi muokkaimen työkalupalkin &quot;%s&quot;-painiketta) ja vastaava oikotie lisätään automaattisesti.

en: You can change further settings for this library below.
fi: Voit muuttaa kirjaston asetuksia alla.

en: You can enable certain features for the DataTables JavaScript library here.
fi: Voit ottaa käyttöön tiettyjä DataTables-JavaScript-kirjaston ominaisuuksia täällä.

en: You can get styling examples from the <a href="%s">FAQ</a>.
fi: Löydät esimerkkejä tyyleistä ja muotoiluista <a href="%s">usein kysytyistä kysymyksistä</a>.

en: You can not delete all columns of the table at once!
fi: Et voi poistaa taulukon kaikkia sarakkeita yhdellä kertaa!

en: You can not delete all rows of the table at once!
fi: Et voi poistaa taulukon kaikkia rivejä yhdellä kertaa!

en: You can show this data in the same way as tables by using the shortcode <strong>[table-info id=%s field="&lt;field-name&gt;" /]</strong>.
fi: Voit esittää tämän tiedon taulukkojen tapaan käyttämällä oikotietä <strong>[table-info id=%s field="&lt;field-name&gt;" /]</strong>.

en: You can then show the tables in your posts, on your pages or in text-widgets by using a shortcode.
fi: Voit näyttää taulukoita merkinnöissäsi, sivuillasi tai tekstivimpaimissa käyttämällä oikotietä.

en: You can therefore not change these options.
fi: Siksi et voi muuttaa näitä määrityksiä.

en: You did not select any tables!
fi: Et ole valinnut taulukkoa!

en: You did not upload a WP-Table Reloaded dump file.
fi: Et ole ladannut WP-Table Reloadedin muistitiedostoa.

en: You do not have sufficient rights to access the Plugin Options.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia muokata lisäosan asetuksia.

en: You do not have sufficient rights to perform this action.
fi: Sinulla ei ole tarvittavia oikeuksia tähän toimintoon.

en: You have made changes to the content of this table and not yet saved them.
fi: Olet tehnyt muutoksia tämän taulukon sisältöön tallentamatta niitä.

en: You have not selected any columns.
fi: Et ole valinnut yhtään saraketta.

en: You have not selected any rows.
fi: Et ole valinnut yhtään riviä.

en: You may add, edit, copy, delete or preview tables here.
fi: Voit luoda, muokata, kopioita tai poistaa taulukoita tässä.

en: You may also add, insert or delete rows and columns later.
fi: Voit myös lisätä tai poistaa rivejä ja sarakkeita myöhemmin.

en: You may choose to download the export file. Otherwise it will be shown on this page.
fi: Voit halutessasi ladata vientitiedoston. Muuten se näytetään tällä sivulla.

en: You may insert a table into a post or page here.
fi: Voit liittää taulukon merkintään tai sivulle tässä.

en: You must enable the use of a JavaScript library on the &quot;%s&quot; screen first.
fi: Ota ensin käyttöön JavaScript-kirjasto näkymässä &quot;%s&quot;.

en: You should <a href="%s">add</a> or <a href="%s">import</a> a table to get started!
fi: Sinun täytyy <a href="%s">luoda</a> tai <a href="%s">tuoda</a> taulukko päästäksesi alkuun!

en: You should first click &quot;%s&quot; or they will be lost if you navigate away from this page.
fi: Sinun täytyy ensin klikata &quot;%s&quot; tai menetät muutokset poistuessasi tältä sivulta.

en: You will manually need to remove the plugin's files from the plugin folder afterwards.
fi: Sinun täytyy jälkeenpäin itse poistaa lisäosan tiedostot lisäosakansiosta.

en: above
fi: yllä

en: after
fi: jälkeen

en: and to all donors, contributors, supporters, reviewers and users of the plugin!
fi: ja kaikille lahjoittajille, avustajille, tukijoille, äänestäjille sekä lisäosan käyttäjille!

en: ascending
fi: nousevaan

en: before
fi: ennen

en: below
fi: alla

en: descending
fi: laskevaan

[ctx: expand]
en: Hide
fi: Piilota

en: from %s
fi: kohteesta %s

[ctx: hide_unhide]
en: Selected columns: %s %s
fi: Valitut sarakkeet: %s %s

[ctx: hide_unhide]
en: Selected rows: %s %s
fi: Valitut rivit: %s %s

[ctx: insert_delete]
en: Selected columns: %s %s
fi: Valitut sarakkeet: %s %s

[ctx: insert_delete]
en: Selected rows: %s %s
fi: Valitut rivit: %s %s

[ctx: item]
en: Hide
fi: Piilota

[ctx: item]
en: Unhide
fi: Näytä

en: recommended
fi: suositus

en: the submitters of translations:
fi: kääntäjille:

en: via form
fi: syöttökentästä

en: wp-Table by Alex Rabe seems to be installed, but no tables were found.
fi: Alex Raben WP-Table-lisäosa on asennettu, mutta taulukoita ei löytynyt.

en: | (pipe)
fi: | (putki)
