Themes - Ashe - en to fi translation catalogue (345 entries)

en: % Comments
fi: % kommenttia

en: %1$s Theme by <a href="%2$s">%3$s.</a>
fi: %1$s Teema <a href="%2$s">.%3$s</a>

en: %1$s installed and activated successfully.
fi: %1$s asennettu ja aktivoitu onnistuneesti.

en: %1$s installed successfully.
fi: %1$s asennettiin onnistuneesti.

en: %s supports the Theme Customizer for all theme settings. Click "Customize" to personalize your site.
fi: %s tukee teeman mukautin kaikille teema-asetuksille. Klikkaa "Mukauta" muokataksesi sivustosi.

en: 0 Comments
fi: 0 kommenttia

en: 1 Column
fi: 1 sarake

en: 1 Comment
fi: 1 kommentti

en: About Ashe
fi: Tietoa Ashe

en: Accent
fi: Korostus

en: Activate
fi: Ota käyttöön

en: Activate %2$s
fi: Ota %2$s käyttöön

en: Activate Demo Import Plugin
fi: Aktivoi Demo Import Plugin

en: Active
fi: Käytössä

en: Add Icon
fi: Lisää kuvake

en: Add new field
fi: Lisää uusi kenttä

en: Add widgets here to appear in your alternative/fixed sidebar.
fi: Lisää widgetit tässä, jotta ne näkyvät vaihtoehtoisessa/kiinnitetyssä sivupalkissa.

en: Add widgets here to appear in your footer.
fi: Lisää tähän vimpaimia, jotka haluat näkyviin alatunnisteeseen.

en: Add widgets here to appear in your sidebar.
fi: Lisää vimpain tänne, jotta ne näkyvät sivupalkissa.

en: Advanced Slider Options
fi: Edistyneet liukusäädinasetukset

en: Advanced WooCommerce Support
fi: Edistynyt WooCommerce-tuki

en: After activating non-default skin, you will NOT be able to take control over skin colors. These options are only available in the Ashe PRO.
fi: Kun olet aktivoinut muun kuin oletusihon, et voi hallita ihon värejä. Nämä valinnat ovat käytettävissä vain Ashe PRO.

en: Align
fi: Tasaa

en: All installations and activations have been completed.
fi: Kaikki asennukset ja aktivoinnit on suoritettu loppuun.

en: All installations have been completed.
fi: Kaikki asennukset on suoritettu loppuun.

en: All plugins installed and activated successfully. %1$s
fi: Kaikki lisäosat asennettu ja aktivoitu onnistuneesti. %1$s

en: All you need for startup: Demo Import, Video Tutorials and more. To see what Ashe theme can offer, please visit a
fi: Kaikki mitä tarvitset käynnistämiseen: Demo Tuo, opastusvideot ja paljon muuta. Nähdäksesi, mitä Ashe-teema voi tarjota, ole hyvä käy osoitteessa

en: An error occurred while installing %1$s: <strong>%2$s</strong>.
fi: Tapahtui virhe asennettaessa %1$s: <strong>%2$s</strong>.

en: Archives
fi: Arkistot

en: Ashe Pro - Predefined Styles
fi: Ashe Pro - ennalta määritellyt tyylit

en: Ashe Pro's powerful setup allows you to easily create unique looking sites. Here are a few included examples that can be installed with one click in the Pro Version. More details in the <a href="%s" target="_blank" >Theme Documentation</a>
fi: Ashe Pron tehokkaiden asetukset avulla voit helposti luoda ainutlaatuisen näköisiä sivustoja. Tässä on muutamia mukana olevia esimerkkejä, jotka voidaan asentaa yhdellä napsautuksella Pro-versiossa. Lisätietoja <a href="%s" target="_blank" >Theme Documentation</a>

en: Available version:
fi: Saatavilla oleva versio:

en: Background Image Size
fi: Taustakuvan koko

en: Before asking a questions it's highly recommended to search on forums, but if you can't find the solution feel free to create a new topic.
fi: Ennen kysymysten esittämistä on erittäin suositeltavaa etsiä foorumeilta, mutta jos et löydä ratkaisua, voit vapaasti luoda uuden aiheen.

en: Begin activating plugin | Begin activating plugins
fi[0]: Aloita lisäosan aktivointi
fi[1]: Aloita lisäosien aktivointi

en: Begin installing plugin | Begin installing plugins
fi[0]: Aloita lisäosan asentaminen
fi[1]: Aloita lisäosien asentaminen

en: Begin updating plugin | Begin updating plugins
fi[0]: Aloita lisäosan päivitys
fi[1]: Aloita lisäosien päivitys

en: Blog Options
fi: Blogi valinnat

en: Blog Page
fi: Blogisivu

en: Box
fi: Laatikko

en: Boxed
fi: laatikossa

en: Button Text
fi: Painikkeen teksti

en: By
fi: Mennessä

en: Categories
fi: Kategoriat

en: Center
fi: Keskusta

en: Changelog
fi: Muutosloki

en: Child Theme
fi: Lapsiteema

en: Classic, List, Grid Layouts
fi: Klassinen, luettelo, ruudukkoasettelut

en: Color
fi: Väri

en: Colors
fi: Värit

en: Comment
fi: Kommentti

en: Comments
fi: Kommentit

en: Contact Us
fi: Ota meihin yhteyttä

en: Contained
fi: Sisällytetty

en: Content Width
fi: Sisällön leveys

en: Continue reading<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>
fi: Jatka lukemista<span class="screen-reader-text">%s</span>

en: Cover
fi: Kansikuva

en: Create Blog Post
fi: Luo blogikirjoitus

en: Custom
fi: Mukautettu

en: Customize
fi: Mukauta

en: Customize Blog Page
fi: Mukauta blogisivua

en: Customize General Layouts
fi: Yleisten asettelujen mukauttaminen

en: Customizer Repeater
fi: Mukauttimen toistuva kenttä

en: Dark
fi: Tumma

en: Default
fi: Oletus

en: Delete field
fi: Poista kenttä

en: Demo Content
fi: Esittelysisältö

en: Demo Import / Getting Started
fi: Demon tuonti / Aloittaminen

en: Demo Import Video Tutorial
fi: Demo tuo opastusvideot

en: Demo Preview Page.
fi: Demon esikatselusivu.

en: Description
fi: Kuvaus

en: Dismiss this notice
fi: Hylkää tämä huomaa

en: Display Featured Links on
fi: Näytä esillä olevat linkit

en: Display Posts
fi: Näytä artikkeleita

en: Display Slider on
fi: Näytä liukusäädin käytössä

en: Documentation
fi: Dokumentaatio

en: Download Now
fi: Lataa heti

en: Email Support
fi: Sähköpostituki

en: Enable Sticky Sidebar
fi: Ota kiinteä sivupalkki käyttöön

en: Exclude Slides without Images
fi: Sulje pois dioja ilman kuvia

en: External Source
fi: Ulkoinen lähde

en: Feat. Links Options
fi: Sisältää linkkivaihtoehtoja

en: Featured Links
fi: Esitetyt linkit

en: Featured Links Width
fi: Korostettu linkit Leveys

en: Featured Slider
fi: Korostettu liukusäädin

en: Featured Slider Width
fi: Korostettu liukusäädin leveys

en: Font Family
fi: Kirjainten perhe

en: Food
fi: Ruoka

en: Footer Menu
fi: Alatunniste valikko

en: Footer Options
fi: Alatunniste valinnat

en: Footer Widgets
fi: Alatunniste vimpain

en: Footer Width
fi: Alatunniste leveys

en: Forums
fi: Foorumit

en: Free vs Pro
fi: Ilmainen vs. Pro

en: Front Page
fi: Etusivu

en: Front and Posts Pages
fi: Edessä ja artikkeli sivuja

en: Full
fi: Täysikokoinen

en: General Layouts
fi: Kenraali asettelut

en: Get Ashe Pro
fi: Hanki Ashe Pro

en: Get Started
fi: Aloita käyttö

en: Get started with %s
fi: Aloita %s

en: Getting Started
fi: Käytön aloittaminen

en: Go to Import page
fi: Siirry tuontisivulle

en: Go to Support Forums
fi: Siirry tukifoorumeille

[ctx: Google font: on or off]
en: on
fi: käytössä

en: Header Background
fi: Otsakkeen tausta

en: Header Background Image/Color/Video
fi: Otsikon tausta kuva/väri/video

en: Header Options
fi: Otsakkeen valinnat

en: Header Width
fi: Otsake leveys

en: Hide Details
fi: Piilota lisätiedot

en: Icon
fi: Kuvake

en: If you are a WordPress beginner it's highly recommended to install the theme Demo Content. This file includes: Menus, Posts, Pages, Widgets, etc.
fi: Jos olet WordPress-aloittaja, on erittäin suositeltavaa asentaa Demo sisältö teema . Tämä tiedosto sisältää: Valikot, Viestit, Sivut, Widgetit jne.

en: If you have any kind of theme related questions, feel free to ask.
fi: Jos sinulla on teemaan liittyviä kysymyksiä, kysy maksuton.

en: Image
fi: Kuva

en: Image type
fi: Kuvan tyyppi

en: Install
fi: Asenna

en: Install %2$s
fi: Asenna %2$s

en: Install Demo Import Plugin
fi: Asentaa Demo tuo lisäosa

en: Install Now
fi: Asenna nyt

en: Install Plugins
fi: Asenna lisäosat

en: Install Required Plugins
fi: Asenna tarvittavat lisäosat

en: Installed
fi: Asennettu

en: Installed But Not Activated
fi: Asennettu, mutta ei aktivoitu

en: Installed version:
fi: Asennettu versio:

en: Installing Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
fi: Asennetaan lisäosaa %1$s (%2$d/%3$d)

en: Installing Plugin: %s
fi: Asennetaan lisäosaa: %s

en: Installing and Activating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
fi: Asennetaan ja aktivoidaan lisäosaa %1$s (%2$d/%3$d)

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
fi: Emme valitettavasti löytäneet etsimääsi. Ehkä etsiminen voi auttaa.

en: Italic
fi: Kursiivi

en: Layout Options
fi: Asettelu valinnat

en: Leave a Reply
fi: Jätä vastaus

en: Left
fi: Vasen

en: Left Sidebar
fi: Vasen sivupalkki

en: Lifestyle
fi: Elämäntapa

en: Link
fi: Linkki

en: List Style
fi: Luettelon tyyli

en: Live Preview
fi: Live esikatselu

en: Load More
fi: Lataa lisää

en: Loading...
fi: Ladataan…

en: Logo Options
fi: Logovaihtoehdot

en: Logo Upload
fi: Logon siirrä

en: Logo Width
fi: Logon leveys

en: Main
fi: Pääsivu

en: Main Menu
fi: Päävalikko

en: Main Navigation
fi: Päänavigointi

en: Menu Button Text
fi: Valikkopainikkeen teksti

en: Merge Top and Main Menus
fi: Yhdistä alkuun ja tärkein valikot

en: Minimum required version:
fi: Vaadittu vähimmäisversio:

en: Need more details? Please check our full documentation for detailed information on how to use %s.
fi: Tarvitsetko lisätietoja? Tarkista koko dokumentaatiostamme yksityiskohtaiset tiedot %s:n käytöstä.

en: Newer Comments
fi: Uudemmat kommentit

en: Newer Posts
fi: Uudempi artikkelisi

en: No Widgets found in the Sidebar Alt!
fi: Sivupalkin Alt ei löytynyt widgettejä!

en: No action taken. Plugin %1$s was already active.
fi: Toimenpiteitä ei suoritettu. Lisäosa %1$s oli jo käytössä.

en: No plugins are available to be activated at this time.
fi: Tällä hetkellä ei ole käytettävissä aktivoitavia lisäosia.

en: No plugins are available to be installed at this time.
fi: Ei lisäosia saatavilla asennettavaksi tällä hetkellä.

en: No plugins are available to be updated at this time.
fi: Ei lisäosia saatavilla päivitettäväksi tällä hetkellä.

en: No plugins to install, update or activate.
fi: Ei lisäosia asennettavaksi, päivitettäväksi tai ota käyttöön.

en: No plugins were selected to be activated. No action taken.
fi: Lisäosia ei ole valittu aktivoitaviksi. Mitään toimia ei ole tehty.

en: No plugins were selected to be installed. No action taken.
fi: Lisäosia ei ole valittu asennettavaksi. Mitään toimia ei ole tehty.

en: No plugins were selected to be updated. No action taken.
fi: Lisäosia ei ole valittu päivitettäväksi. Mitään toimia ei ole tehty.

en: None
fi: Ei mitään

en: Not Installed
fi: Ei asennettu

en: Nothing Found!
fi: Mitään ei löytynyt!

en: Number of Slides
fi: Diojen määrä

en: Numeric
fi: Numeerinen

en: Older Comments
fi: Vanhemmat kommentit

en: Older Posts
fi: Vanhemmat artikkelisi

en: One Comment
fi: Yksi kommentti

en: Open Link in New Tab
fi: Avaa linkki Uudessa välilehdessä

en: Open Social Links in New Window
fi: Avaa sosiaaliset linkit uudessa ikkunassa

en: Page Footer
fi: Sivun alatunniste

en: Page Header
fi: Sivun otsikko

en: Page not found!
fi: Sivua ei löytynyt!

en: Pages
fi: Sivut

en: Pages:
fi: Sivut:

en: Pattern
fi: Kuvio

en: Personal and Multi-Author Free WordPress Blog Theme. Perfect for personal, lifestyle, health & fitness, food, cooking, bakery, travel, beauty, fashion, wedding, photography, news, quotes blog, auto blog, small business website and any other kind of amazing blogs. Minimal, elegant & mobile friendly layout with WooCommerce shop (storefront) support will WOW and inspire your visitors. Well documented and very easy to use even for WordPress beginners. Clean and Modern Responsive design will perfectly showcase your content on any device, even on tablet, mobile & retina displays. Very fast, compatibility with many popular plugins & of course translation & RTL (right to left language) ready, coded with best SEO practices. The theme has features like Text & Image logo, Fullscreen Slider, Header image, Instagram slider widget support, footer menu support, GDPR compatibility plugins support and many more. Works perfectly with all major drag and drop page builders like Elementor, Beaver Builder, Visual Composer, SiteOrigin, Divi. You just need to write and be awesome! TEMPLATE DEMO: https://ashe-free.wp-royal-themes.com/demo/
fi: Henkilökohtainen ja Monikirjailija maksuton WordPress blogin teema. Täydellinen henkilökohtainen, elämäntapa, terveys ja kunto, ruoka, ruoanlaitto, leipomo, matkailu, kauneus, muoti, häät, valokuvaus, uutiset, lainauksia blogi, auto blogi, pienyritys sivusto ja kaikenlaista muuta hämmästyttävää blogeja. Minimaalinen, tyylikäs ja mobiiliystävällinen asettelu, jossa on WooCommerce-kauppa (myymälä) tuki, hämmästyttää ja innostaa kävijöitäsi. Hyvin dokumentoitu ja erittäin helppokäyttöinen jopa WordPress-aloittelijoille. Puhdas ja moderni mukautuva muotoilu esittelee sisältösi täydellisesti millä tahansa laitteella, jopa tabletilla, mobiililaitteilla ja retina-näytöillä. Erittäin nopea, yhteensopivuus monien suosittujen laajennukset & tietenkin käännös & RTL (oikealta vasemmalle kieli) valmis, koodattu parhaiden SEO-käytäntöjen mukaisesti. Teemassa on ominaisuuksia, kuten teksti- ja kuvalogo, koko näytön liukusäädin, otsake-kuva, Instagram liukusäädin -widget-tuki, alapalkki-valikon tuki, GDPR-yhteensopivuus lisäosat-tuki ja paljon muuta. Toimii täydellisesti kaikkien tärkeimpien vedä ja pudota sivunrakentajien kanssa, kuten Elementor, Beaver Builder, Visual Composer, SiteOrigin, Divi. Sinun tarvitsee vain kirjoittaa ja olla mahtava! MALLIN DEMO: https://ashe-free.wp-royal-themes.com/demo/

en: Pingback:
fi: Paluuviite:

en: Please Note:
fi: Huomaathan:

en: Please contact the administrator of this site for help.
fi: Ota yhteyttä sivuston ylläpitoon saadaksesi apua.

en: Please contact the plugin provider and ask them to package their plugin according to the WordPress guidelines.
fi: Ota yhteyttä lisäosan tekijään ja pyydä häntä paketoimaan lisäosa WordPress ohjeiden mukaisesti.

en: Plugin
fi: Lisäosa

en: Plugin activated successfully.
fi: Lisäosa aktivoitiin onnistuneesti.

en: Plugin activation failed.
fi: Lisäosan aktivointi epäonnistui.

en: Plugin not activated. A higher version of %s is needed for this theme. Please update the plugin.
fi: Lisäosa ei ole aktivoitu. Tähän teemaan tarvitaan lisäosan %s uudempi versio. Päivitä tämä lisäosa.

en: Post Comment
fi: Julkaise kommentti

en: Post Content
fi: Artikkelin sisältö

en: Post Description
fi: Artikkeli kuvaus

en: Post Excerpt
fi: Artikkelin ote

en: Post Pagination
fi: Artikkeli sivutus

en: Posts
fi: Julkaisut

en: Posts Page
fi: Artikkelisivu

en: Pre-Packaged
fi: Esipakattu

en: Predefined Styles
fi: Ennalta määritellyt tyylit

en: Preloader
fi: Esiladaaja

en: Preloading Animation
fi: Esilatausanimaatio

en: Premium Support 24/7
fi: Premium-tuki 24/7

en: Read Full Documentation
fi: Lue koko dokumentaatio

en: Recent Posts
fi: Viimeisimmät artikkelit

en: Recommended
fi: Suositeltu

en: Related
fi: Liittyvä

en: Related Posts - Display
fi: Liittyvä artikkeleita - Näytä

en: Remove Icon
fi: Poista kuvake

en: Required
fi: Edellytetään

en: Required Update not Available
fi: Vaadittu päivitys ei ole käytettävissä

en: Requires Update
fi: Vaatii päivitystä

en: Responsive
fi: Mukautuva

en: Return to Required Plugins Installer
fi: Palaa vaadittavien lisäosien asennusohjelmaan

en: Return to the Dashboard
fi: Palaa hallintapaneeliin

en: Right
fi: Oikea

en: Right Sidebar
fi: Oikea sivupalkki

en: Search
fi: Hae

en: Search...
fi: Etsi...

en: See Ashe PRO
fi: Katso Ashe PRO

en: Select Category
fi: Valitse kategoria

en: Select Icon
fi: Valitse kuvake

en: Select Mobile Menu Icon
fi: Valitse Mobiilivalikon kuvake

en: Select Theme Skin
fi: Valitse teema-iho

en: Setup Colors
fi: Värejä Asetukset

en: Setup Copyright
fi: Tekijänoikeus Asetukset

en: Setup Featured Links
fi: Korostettu Linkit Asetukset

en: Setup Featured Slider
fi: Korostettu Liukusäädin Asetukset

en: Setup Header Image
fi: Otsake Kuva Asetukset

en: Setup Instagram
fi: Asetukset Instagram

en: Setup Instagram Widget
fi: Instagram Vimpain Asetukset

en: Setup Logo Image
fi: Logo kuva asetukset

en: Setup Menu
fi: Asetusvalikko

en: Setup Random Header Images
fi: Asetukset satunnainen otsake kuvat

en: Setup Social Media
fi: Sosiaalinen media asetukset

en: Shortcode
fi: Lyhytkoodi

en: Show Author
fi: Näytä tekijä

en: Show Author Description
fi: Näytä kirjailija Kuvaus

en: Show Categories
fi: Näytä kategoriat

en: Show Comments
fi: Näytä kommentit

en: Show Dark Mode Switcher
fi: Näytä pimeän tilan kytkin

en: Show Date
fi: Näytä päivämäärä

en: Show Details
fi: Näytä tiedot

en: Show Drop Caps (First Big Letter)
fi: Näytä pudotuskorkit (ensimmäinen iso kirjain)

en: Show Facebook
fi: Näytä Facebook

en: Show Featured Image
fi: Näytä korostettu kuva

en: Show Featured Links
fi: Näytä korostettu linkit

en: Show Featured Slider
fi: Näytä korostettu liukusäädin

en: Show Linkedin
fi: Näytä Linkedin

en: Show Navigation Arrows
fi: Näytä navigointi nuolet

en: Show Pagination Dots
fi: Näytä sivunumerointipisteet

en: Show Pinterest
fi: Näytä Pinterest

en: Show Reddit
fi: Näytä Reddit

en: Show Related Posts
fi: Näytä aiheeseen liittyviä artikkeleita

en: Show Scroll-Top Button
fi: Näytä vieritä alkuun painike

en: Show Search Icon
fi: Näytä hakukuvake

en: Show Sidebar Icon
fi: Näytä sivupalkin kuvake

en: Show Simple Header
fi: Näytä yksinkertainen otsikko

en: Show Tumblr
fi: Näytä Tumblr

en: Show Twitter
fi: Näytä Twitter

en: Sidebar Alt
fi: Sivupalkin Alt

en: Sidebar Width
fi: Sivupalkin leveys

en: Single Content Width
fi: Yhden sisällön leveys

en: Single Post
fi: Yksittäinen artikkeli

en: Skins
fi: Nahat

en: Slide Background
fi: Dia tausta

en: Slide Link
fi: Dia-linkki

en: Slider Item
fi: Liukusäädin Kohde

en: Slider Options
fi: Liukusäädin valinnat

en: Social Media
fi: Sosiaalinen Media

en: Social icons
fi: Sosiaalisen median ikonit

en: Something went wrong with the plugin API.
fi: Jokin meni pieleen lisäosan API n suhteen.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
fi: Pahoittelemme valitettavasti haulla ei löytynyt mitään. Yritä uudelleen eräillä avainsanoilla.

en: Source
fi: Lähde

en: Start Customizing
fi: Aloita mukauttaminen

en: Status
fi: Tila

en: Sticky Navigation
fi: Kiinnitetty navigointi

en: Style 1
fi: Tyyli 1

en: Style 10
fi: Tyyli 10

en: Style 2
fi: Tyyli 2

en: Style 3
fi: Tyyli 3

en: Style 4
fi: Tyyli 4

en: Style 5
fi: Tyyli 5

en: Style 6
fi: Tyyli 6

en: Style 7
fi: Tyyli 7

en: Style 8
fi: Tyyli 8

en: Style 9
fi: Tyyli 9

en: Subtitle
fi: Alaotsikko

en: Support
fi: Tuki

en: Switcher icon will be added to the right of the Navigation Menu. When the Dark Mode is enabled color controls will NOT work except Accent Color control. Dark Mode design reduces the light emitted by device screens while maintaining the minimum color contrast ratios required for readability.
fi: Kytkin-kuvake lisätään Navigointivalikon oikealle puolelle. Kun Tumma tila on käytössä, värisäätimet EIVÄT toimi, paitsi korostusvärisäätö. Tumma tila -suunnittelu vähentää laitteen näyttöjen valoa säilyttäen samalla luettavuuden edellyttämät vähimmäiskontrastisuhteet.

en: Text
fi: Teksti

en: Thank you for choosing %1$s! To fully take advantage of the best our theme can offer please make sure you visit our <a href="%2$s">Welcome page</a>
fi: Kiitos, että valitsit %1$s! Jotta voisit täysin hyödyntää parasta, mitä teemamme voi tarjota, varmista, että vierailet <a href="%2$s">Welcome page</a>

en: The best way to customize Ashe Theme code.
fi: Paras tapa muokata Ashe-teeman koodia.

en: The following plugin needs to be updated to its latest version to ensure maximum compatibility with this theme: %1$s. | The following plugins need to be updated to their latest version to ensure maximum compatibility with this theme: %1$s.
fi[0]: Seuraava lisäosa tarvitsee päivityksen uusimpaan versioon toimiakseen parhaalla tavalla nykyisen teeman kanssa: %1$s.
fi[1]: Seuraavat lisäosat tarvitsevat päivityksen uusimpaan versioon toimiakseen parhaalla tavalla nykyisen teeman kanssa: %1$s.

en: The following plugin was activated successfully: | The following plugins were activated successfully:
fi[0]: Seuraava lisäosa aktivoitiin onnistuneesti:
fi[1]: Seuraavat lisäosat aktivoitiin onnistuneesti:

en: The following recommended plugin is currently inactive: %1$s. | The following recommended plugins are currently inactive: %1$s.
fi[0]: Seuraava suositeltu lisäosa on tällä hetkellä poissa käytöstä: %1$s.
fi[1]: Seuraavat suositellut lisäosat ovat tällä hetkellä poissa käytöstä: %1$s.

en: The following required plugin is currently inactive: %1$s. | The following required plugins are currently inactive: %1$s.
fi[0]: Tämä vaadittava lisäosa on tällä hetkellä poissa käytöstä: %1$s.
fi[1]: Nämä vaadittavat lisäosat ovat tällä hetkellä poissa käytöstä: %1$s.

en: The installation and activation process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
fi: Asennus- ja aktivointi prosessit ovat käynnistymässä. Tämä saattaa kestää hetken jollain isännät, joten ole kärsivällinen.

en: The installation of %1$s failed.
fi: Kohteen %1$s asennus epäonnistui.

en: The installation process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
fi: Asennusprosessi on alkamassa. Tämä voi kestää hetken joillakin isännät, joten ole kärsivällinen.

en: The remote plugin package consists of more than one file, but the files are not packaged in a folder.
fi: Lisäosan etäpaketti sisältää useamman kuin yhden tiedoston, mutta tiedostoja ei ole pakattu kansioon.

en: The remote plugin package does not contain a folder with the desired slug and renaming did not work.
fi: Lisäosan etäpaketti ei sisällä kansiota tarvittavalla polkutunnuksella ja uudelleen nimeäminen ei onnistu.

en: Theme Customizer
fi: Teeman Mukautus

en: Theme Demo Preview
fi: Teema Demo esikatselu

en: There are lots of reasons to upgrade to Pro version. Unlimited custom Colors, rich Typography options, multiple variation of Blog Feed layout and way much more. Also Premium Support included.
fi: On monia syitä päivittää Pro-versioon. Rajoittamattomat mukautetut värit, rikkaat typografiavaihtoehdot, useat blogisyöteasettelun muunnelmat ja paljon muuta. Myös Premium-tuki sisältyy.

en: There are one or more required or recommended plugins to install, update or activate.
fi: On olemassa yksi tai useampi vaadittu tai suositeltu lisäosa asennettavaksi, päivitettäväksi tai aktivoitavaksi.

en: There is an update available for: %1$s. | There are updates available for the following plugins: %1$s.
fi[0]: Pävitys saatavilla lisäosaan: %1$s.
fi[1]: Seuraaviin lisäosiin on saatavilla päivitys: %1$s.

en: These options will only apply to Mobile devices.
fi: Nämä vaihtoehdot koskevat vain mobiililaitteita.

en: This plugin needs to be updated to be compatible with your theme.
fi: Tämä lisäosa täytyy päivittää jotta se on yhteensopiva tämän teeman kanssa.

en: This theme recommends the following plugin: %1$s. | This theme recommends the following plugins: %1$s.
fi[0]: Tälle teemalle suositellaan seuraavaa lisäosaa: %1$s.
fi[1]: Tälle teemalle suositellaan seuraavia lisäosia: %1$s.

en: This theme requires the following plugin: %1$s. | This theme requires the following plugins: %1$s.
fi[0]: Tämä teema vaatii seuraavan lisäosan: %1$s.
fi[1]: Tämä teema vaatii seuraavat lisäosat: %1$s.

en: Title
fi: Otsikko

en: To Activate <span class="count">(%s)</span> | To Activate <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Ota käyttöön <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Ota käyttöön <span class="count">(%s)</span>

en: To Install <span class="count">(%s)</span> | To Install <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Asentaaksesi <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Asentaaksesi <span class="count">(%s)</span>

en: To disable this option, navigate to Appearance > Customize > Skins section and uncheck "Dark Mode Switcher" option. Only logged-in admin level users can see this notice!
fi: Voit poistaa tämän vaihtoehdon käytöstä siirtymällä kohtaan Ulkoasu > Mukauta > nahat-osio ja poistamalla valinnan "Tumma tila Kytkin". Vain kirjautuneet admin-tason käyttäjät voivat nähdä tämän huomaa!

en: Top Bar
fi: Yläpalkki

en: Top Menu
fi: Ylävalikko

en: Translate The Theme
fi: Käännä teema

en: Type
fi: Tyyppi

en: Type then hit Enter...
fi: Kirjoita ja paina Enter...

en: Typography
fi: Typografia

en: Typography Options
fi: Typografian vaihtoehdot

en: Unlimited Colors Options
fi: Rajoittamattomat värivaihtoehdot

en: Update
fi: Päivitä

en: Update %2$s
fi: Päivitä %2$s

en: Update Available <span class="count">(%s)</span> | Update Available <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Pävitys saatavilla <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Pävitys saatavilla <span class="count">(%s)</span>

en: Update Required
fi: Päivitys vaaditaan

en: Update recommended
fi: Suositellaan päivitystä

en: Updating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
fi: Päivitetään lisäosaa %1$s (%2$d/%3$d)

en: Updating Plugin: %s
fi: Päivitetään lisäosaa: %s

en: Upgrade
fi: Päivitä

en: Upgrade message from the plugin author:
fi: Päivitysviesti lisäosan tekijältä:

en: Upload Image
fi: Siirrä kuva

en: Uppercase
fi: Isot kirjaimet

en: Useful Plugins
fi: Hyödyllisiä lisäosia

en: Version
fi: Versio

en: Video Tutorials
fi: Opastusvideot

en: View Full Feature List
fi: Näytä koko ominaisuusluettelo

en: Want to get the gist on the latest theme changes? Just consult our changelog below to get a taste of the recent fixes and features implemented.
fi: Haluatko saada uusimmat teeman muutokset? Katso muutoslokia alta saadaksesi osviittaa siitä mikä on muuttunut viime aikoina ja mitä korjauksia ja ominaisuudet on implementoitu.

en: Watch Video
fi: Katso video

en: Welcome to %s
fi: Tervetuloa sivustolle %s

en: Width
fi: Leveys

en: WordPress Repository
fi: WordPress varasto

en: You May Also Like
fi: Saatat myös pitää

en: Your Copyright Text
fi: Tekijänoikeusteksti

en: Your comment is awaiting moderation.
fi: Kommenttisi odottaa tarkastusta.

en: [Edit]
fi: [Muokkaa]

[ctx: as in: "version nr unknown"]
en: unknown
fi: tuntematon

[ctx: plugin A *and* plugin B]
en: and
fi: ja

[ctx: plugins]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Kaikki <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Kaikki <span class="count">(%s)</span>

en: read more
fi: lue lisää
